Ana sayfa Haber Xbox Series X ve Xbox Series S’in fiyatları belli oldu

Xbox Series X ve Xbox Series S’in fiyatları belli oldu

Microsoft, herkesin heyecanla beklediği Xbox Series X ve Xbox Series S'in fiyatlarını açıkladı. Oyunseverler, yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihini dört gözle bekliyor. İşte yeni Xbox Series X ve Xbox Series S'in fiyatı ve bilinmesi gerekenler...

0

Microsoft’un iki farklı boyutta oyunseverlere sunacağı Xbox Series X ve Xbox Series S’le ilgili detaylar, Xbox’un resmi twitter adresinden duyuruldu. Yapılan açıklamada oyun konsollarının çıkış tarihi de belirtildi. Ayrıca ön sipariş zamanı da açıklandı.

Gelecek nesile erişimin herkese açık olması gerektiğine inanan Microsoft’un belirttiği fiyatın birçok hayranı için önemlilik teşkil ettiği belirtiliyor. Xbox Series X’i tamamlamak ve daha fazla oyuncuyu yeni nesle daha erken davet etmek için, yeni nesil oyunların temelini oluşturan her şeyi sunmak için tasarlanmış tamamen dijital bir konsol olan Xbox Series S’i geliştiren Microsoft bunun şu ifadelerle özetliyor:Daha hızlı yükleme süreleri, daha yüksek kare hızları ve daha zengin, daha dinamik dünyalar, şimdiye kadarki en küçük, en şık Xbox’ımızda. En başından beri paralel olarak iki konsol geliştirmek, Xbox Series X’te şimdiye kadarki en güçlü konsolu sunmamızı ve Xbox Series S ile yeni nesil oyunları daha fazla oyuncu için uygun ve ekonomik hale getirmemizi sağlıyor.Xbox One X’e göre daha düşük donanımlara sahip olan Xbox Series S Full HD ve 60 FPS’yi hedefleyecekken, Xbox Series X 4K çözünürlükte 60 FPS olacak.

İŞTE XBOX SERIES X VE XBOX SERIES S’İN FİYATI VE ÇIKIŞ TARİHİ

Xbox’un twitter hesabından yapılan açıklamada Xbox Series X’in 499 dolar ( 3.737 TL + vergiler), Xbox Series S’in fiyatının ise 299 dolar (2.239 TL + vergiler) olduğu duyuruldu. Bu iki oyun konsolunun 10 Kasım’da piyasaya çıkacağı belirtildi. Ön sipariş 22 Eylül’de başlayacak.Xbox Series X ve Series S, bu Kasım ayında piyasaya çıktığında, yeni nesil oyun deneyimlerinin habercisi olacak. Bu yıl çıkacak Xbox Series X ve Series S için optimize edilmiş oyunlar, şimdiye kadarki en hızlı konsollarımızdan tam anlamıyla yararlanacak şekilde tasarlandı. İlk gün Gears Tactics, Tetris Effect: Connected ve Ubisoft’s Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi yılın en çok beklenen oyunlarının yeni nesil versiyonlarının keyfini çıkaran ilk kişi olacaksınız. Ubisoft, çığır açan oyunlar sunmak için yeni teknolojilerden ve yeni donanımın gücünden yararlanmasıyla bilinir ve Xbox’ta Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların performanslarının, oyunseverleri şaşırtacağı düşünülüyor.

XBOX SERIES X VE S’İN TEKNİK ÖZELLİKLERİ 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here