Ana sayfa Haber Windows 10 ücretsiz yükseltme programı ile ilgili müjdeli haber!

Windows 10 ücretsiz yükseltme programı ile ilgili müjdeli haber!

Windows 10 ücretsiz yükseltme programı Windows 7, Windows 8.1 kullanıcıları için hala çalışıyor.

0

Bir yıl sürmesi beklenen Windows 10 ücretsiz yükseltme programının, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için hala mevcut olduğu bildiriliyor. Daha eski Windows işletim sistemi kullanan müşteriler, resmi Windows 10 indirme sayfasına gidebilir. Daha sonra Windows 10’a yükseltme yapmalarına izin veren ücretsiz aracı edinebilir. Ancak, bir rapora göre, kullanıcıların yükseltmek istedikleri eski işletim sisteminin orijinal bir kopyasına sahip olmaları gerekir. Ek olarak, iddia edilen bir Microsoft çalışanı, bir yıllık plan için orijinal ücretsiz yükseltmenin sadece bir pazarlama hilesi olduğunu paylaştı.

Nvidia Ada Lovelace mimarisi sızdırıldı

Windows 10, 2015 yılında piyasaya sürüldü. O sırada Microsoft, eski Windows işletim sistemi kullanan kullanıcıların bir yıl boyunca en son sürüme ücretsiz olarak yükseltebileceklerini söyledi. Ancak 4 yıl sonra, Windows 10, Windows Latest tarafından test edildiği üzere, orijinal lisansla Windows 7 veya Windows 8.1 kullananlar için ücretsiz bir yükseltme olarak hala mevcuttur. Windows 7 veya Windows 8.1’in orijinal bir sürümünü çalıştırdığınızdan emin olduktan sonra ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltmek için resmi indirme sayfasına gidin.

İŞTE WINDOWS 10 YÜKLEMEK İÇİN İZLEYECEĞİNİZ ADIMLAR:

-Windows 10 indirme sayfasına gidin ve “Aracı şimdi indir” i tıklayın.
-Media Creation Tool’u açın ve “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” seçeneğini seçin.
-Şartlar ve koşulları kabul etmek için “Kabul Et” düğmesine tıklamanız gerekir.
-Dosyalarınızı ve bilgilerinizi sakladığınız yükseltme seçeneğini seçin.
-Kurulumu tamamlamak için adımları izleyin.
-İnternete bağlandıktan sonra Windows Update> Aktivasyon’a gidin.
-Gerekirse “Etkinleştir” e tıklayın ve bilgisayarınız orijinal bir lisansla etkinleştirilecektir.
-Windows 7 ürün anahtarınızı buraya da girebilirsiniz.

Ayrıca, kendi kendini ilan eden bir Microsoft çalışanından gelen, geçen yıla ait eski bir Reddit gönderisinde, “Bir yıllık ‘ücretsiz’ güncellemenin tamamı tamamen pazarlama havasıydı.” Yazıda belirtildiği gibi bunun nedeni, Microsoft için yükseltme istatistiklerinin lisans gelirinden daha değerli olmasıydı. Reddit kullanıcısı, Windows 10’u yeni bir işletim sistemi olarak kurmayı seçerseniz, ücretsiz yükseltmenizi kaybedeceğinizi de belirtir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here