Ana sayfa Haber Whatsapp Web’e yeni özellik

Whatsapp Web’e yeni özellik

Ülkemizde popüler bir mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, web versiyonu için yeni bir özelliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Whatsapp Web'i yeni gelecek olan parmak izi kimlik doğrulama özelliği ile kullanabileceksiniz. Bu özellik sohbetlerin genel güvenliğini güçlendirmeye yardımcı olacak.

0

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların parmak izlerini kullanarak WhatsApp web oturumlarını güvenli hale getirmelerine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor. Parmak izi kimlik doğrulama özelliği, sohbetlerin genel güvenliğini güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca başkalarının, kullanıcıların bilgisi olmadan web oturumları oluşturmasını da engelleyecektir.

NE ZAMAN GELECEK?

Bu yeni özellik Android için en son beta 2.20.200.10’da geliştiriliyor ve bir sonraki güncellemede kullanıma sunulacağı ifade ediliyor.

Bu özellik, kullanıcıların bir oturumu başlattıklarında parmak izlerini kullanarak kendileri olduğunu doğrulamak zorunda kalacak şekilde geliştirilmektedir. WhatsApp Web’e sıklıkla erişen WhatsApp kullanıcılarının gizliliğini artırmayı amaçlamaktadır.

WhatsApp Web’i kullanmak için geçerli kimlik doğrulama yöntemi, kullanıcıların telefonlarının kamerasını kullanarak ekrandaki bir QR kodunu taramasını gerektirir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here