Ana sayfa Blog Whatsapp Web

Whatsapp Web

0

Günümüzde haberleşmemizin neredeyse tamamı iletişim araçları ile yapıyoruz. Telefonlar hayatımıza girdikten sonra uzun yıllar kullandığımız Sms, artık yerini yeni yöntemlere bırakıyor. Arkadaşlarımıza mesaj atmak ya da bir fotoğraf göndermek istediğimizde Whatsapp bize fazlasıyla yetiyor. Telefonlar için tasarlanmış bu uygulamayı çeşitli yöntemlerle bilgisayarımız üzerinde de kullanabiliyoruz. Bu yazımızda size bu imkânı veren Whatsapp Web uygulamasından bahsedeceğiz.

Whatsapp Web Nedir?

2015 yılından sonra kullanıcıların hizmetine sunulan Whatsapp Web, en popüler iletişim uygulaması olan Whatsapp’ın tarayıcı versiyonudur. Bu özellik ile bilgisayar başında çalışırken, mesajlarınızı da kontrol edebiliyor ve bilgisayar üzerinden iletişiminize kolayca devam edebiliyorsunuz.

Whatsapp Web uygulamasını kullanmak için akıllı telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor. Ne yazık ki telefonunuzda Whatsapp yüklü değilse veya bir Whatsapp hesabınız yoksa Whatsapp Web’i de kullanamazsınız. Bu sebeple ilk olarak telefonunuza Whatsapp yüklemeli ve bir hesaba sahip olmalısınız.

Whatsapp Web uygulamasına giriş yaptıktan sonra, bilgisayarınız üzerinde bulunan dosyaları zahmetsizce karşı tarafa gönderebilirsiniz. Tüm hesap verilerinize ulaşabilir, daha önce gönderip aldığınız mesajları görüntüleyebilirsiniz. Uzun konuşmalar sebebiyle yazı yazmakta zorlanıyorsanız da Whatsapp Web tam size göre, bilgisayar klavyesi ile çok daha hızlı ve zahmetsizce mesajlaşabilirsiniz.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Eğer siz de bu uygulamayı bilgisayar üzerinden kullanmak isterseniz, izlemeniz gereken birkaç adım var. Öncelikle Whatsapp Web’in resmî sitesi web.whatsapp.com adresine girmelisiniz. Karşınıza güvenlik önlemi olarak bir çeşit barkod çıkacak. Daha sonra telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına girmeli ve ayarlar bölümünde bulunan Whatsapp Web sekmesine dokunmalısınız. Bu adımın ardından karşınıza çıkan barkod okuyucu uygulamasına, bilgisayar ekranınızda bulunan barkodu okutmalısınız. Çok kısa süre sonra tarayıcınızda da Whatsapp hesabınızın açıldığını göreceksiniz. Bu adımlardan sonra, iletişiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Whatsapp Hesabıma Bağlı Aygıtları Nasıl Görürüm?

Eğer Whatsapp Web’e bağlandıysanız ve işiniz bittiyse, mobil uygulamanızın Whatsapp Web sekmesine tekrar giderek oturum durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Bu ekranda daha önce bağlandığınız ve oturumunuzun açık kaldığı bilgisayarları görebilirsiniz. Bu sayede güvenli bir şekilde, istediğiniz oturumdan çıkış yapabilirsiniz. Whatsapp hesabınıza başkalarının erişmesini istemiyorsanız ve böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız, bu özellik size yardımcı olacaktır.

https://web.whatsapp.com/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here