Ana sayfa Blog WhatsApp Web nasıl açılır?

WhatsApp Web nasıl açılır?

0
WhatsApp Web nasıl açılır

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir bilgisayar ortamında da kullanılabiliyor. Peki WhatsApp web nedir ve nasıl kullanılır?

Hem mesajlaşma, hem dosya, fotoğraf ve video gönderme hem de görüntülü ve sesli konuşma olanakları sunan WhatsApp, sadece telefonlardan değil bilgisayarlardan da aktif olarak kullanılabiliyor. Bu şekilde insanlar hem daha konforlu bir şekilde yazışabiliyor hem de büyük klavye rahatlığı ile vakitten tasarruf ediyor.

Peki, 2016 senesinden beri bilgisayar tarayıcısı ile açılıp kullanılabilen WhatsApp nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Safari, Chrome, Opera veya Firefox tarayıcıları tarafından açabileceğiniz WhatsApp için ilk önce tarayıcıya tıklayın. Buraya web.whatsapp.com yazıp tıklayın. Açılan ana sayfada QR kodu alanı göreceksiniz. Diğer yandan telefonunuzdaki WhatsApp’a giriş yapın. Sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 nokta simgesine dokunun. Karşınıza çıkan WhatsApp Web seçeneğine tıklayarak göreceğini ekranı bilgisayar ekranındaki QR alanına doğru tutmamız gerekiyor. Buraya girdiğimizde ise en son bilgisayar üzerinden yaptığımız girişleri görüyoruz (eğer girdiysek). Daha önce giriş yaptığımız bir bilgisayar ya da tarayıcı varsa ve bizyeni bir tarayıcı kullanmak istiyorsak telefonumuz üzerinden bu menüde yer alan ‘Bütün bilgisayarlardan çık’ komutunu kullanmamız gerekiyor. Bu komutu vermeden yeni bir tarayıcı ya da WhatsApp Web açmamız mümkün olmayacaktır. Eğer daha önce giriş yaptığımız bir oturum yoksa bu menüde doğrudan bir QR kod tarayıcı karşımıza çıkıyor. Bu şekilde artık WhatsApp hesabınızı bilgisayar üzerinden kullanabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here