Ana sayfa Blog WhatsApp Uygulamasında Otomatik İndirmeyi Durdurma

WhatsApp Uygulamasında Otomatik İndirmeyi Durdurma

0
whatsapp uygulamasında resim indirmeyi durdurmak

WhatsApp uygulamasında gönderilen resim, gif ve videolar otomatik olarak telefonun hafızasına kaydediliyor. WhatsApp’ta otomatik indirmeyi durdurmak mümkün. İndirilen paylaşımların telefonunuzda yer kaplamasını istemiyorsanız, otomatik indirmeyi durdurabilirsiniz.

2000’li yılların başında var olan cep telefonlarında MMS mesajları (multi media) bulunuyordu. Cep telefonundan resim ve video gönderme işlemi MMS ile yapılıyordu. Önce Facebook ve ardından telefonlarda kullanılan sosyal medya uygulamaları yerini aldı.

Facebook sosyal medya uygulamalarının sadece başlangıcıydı. Apple İphone cep telefonlarını piyasaya sürdükten, yaklaşık iki yıl sonra WhatsApp uygulama mağazalarında yerini aldı.

WhatsApp’ı kullanarak yüksek kaliteli resim, gif ve video paylaşımı yapılıyor. Ayrıca iş adamları word ve excell belgelerini de gönderebiliyor. Gönderiler telefonun hafızasına otomatik olarak kaydediliyor. Uzun zaman geçtikten sonra unutup, telefonunuzun hafızasında yer kaplayacak.

WhatsApp’da gönderilen resim, gif, video ve belgelerin otomatik olarak telefonunuza kaydetmeyi istemiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak otomatik indirmeyi durdurabilirsiniz.

  • Öncelikle cep telefonunuzdan WhatsApp’ı açın.
  • Ayarlar sekmesinden, veri ve depolama alanı seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede medya otomatik indirme bölümünden mobil veri kullanırken bölümünü açın.
  • Açılan bu bölümde hangisini istemiyorsanız (fotoğraf, video, belge, ses) onay işaretini kaldırın.
  • Son olarak yapacağınız işlem, dolaşımdayken bölümünü açın. İstemediğiniz (fotoğraf, video, ses, belge) onay işaretini kaldırıp, tamam deyiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here