Ana sayfa Haber WhatsApp Mesajları Okunabiliyor: Artık Güvende Değiliz!

WhatsApp Mesajları Okunabiliyor: Artık Güvende Değiliz!

0
WhatsApp mesajları okunabiliyor

Bugüne kadar herkes tarafından güvenilir olarak bilinen WhatsApp mesajları okunabiliyor. Alman polisi tarafından yapılan açıklamalar, aslında hiç bahsedildiği kadar güvende olmadığımızı ortaya çıkarıyor. Mesajların uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunması sizi güvende hissettirmesin.

Facebook tarafından geliştirilen WhatsApp platformu, en güvenilir sistemlerden birisi olan uçtan uca şifreleme yöntemi kullanıyor. Böylece sizin bütün mesajlarınız ve fotoğraflarınızı gönderip almanız koruma altına alınıyor. Alman Polis Departmanı tarafından yapılan açıklamalarda, bu mesajlara çok kolay bir şekilde erişilebildiği söylendi. Üstelik bu durum henüz yeni olan birşey değil. 2018 yılından beri böyle birşey yapabiliyorlar.

WhatsApp mesajları okunabiliyor!

Sosyal medya ve WhatsApp gibi platformlar, her zaman için gizli ve ulaşılamaz olduklarından bahseder. Sunuculara giden bütün fotoğraflar ve mesajlar korunuyor. Özel yazılımlarla korunan mesajlar tamamen şahsi konumda tutuluyor.

WhatsApp mesajları okunabiliyor

2018 yılındaki Noel saldırılarından itibaren Alman Polis Departmanları WhatsApp mesajlarını okumaya başladı. Üstelik fotoğraflar ve videoalara bile ulaşabildiler. Böylece suç içeren durumlarda konuya hızlı bir şekilde müdahale etmek mümkün hale geldi. Fakat bu sefer de kişisel alan dokunulmazlığı zedelenmiş oldu.

Yapılan açıklamalarda, WhatsApp mesajlarını okumak için ek bir yazılım kullanılmadığı ifade edildi. Böylece neredeyse herkesin böyle bir işlem yapabileceği ortaya çıkmış oldu. Anlık mesajlaşma uygulamaları muhtemelen bir süre daha gündemde kalacak. Telegram gibi uygulamalar büyük popülerlik kazansa bile, yine de WhatsApp çok farklı bir potansiyele sahip. Sizce WhatsApp gerçekten de güvenilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here