Ana sayfa Haber WhatsApp Mesaj Atma Sınırı Geliyor!

WhatsApp Mesaj Atma Sınırı Geliyor!

0

Facebook’ta sahte hikayeler ve aldatıcı gruplar, ABD’de odak noktası olmuş olsa da, WhatsApp hakkındaki yanlış bilgiler dünyanın başka yerlerinde bir sorun haline geldi.

Brezilya’da, Ekim ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde; kötü oylama bilgisi, komplo teorileri ve ağa yayılan adaylarla ilgili yanlış hikayeler gibi birçok konu büyük problem oldu.

WatsApp Üzerinden Kaç Mesaj Atılabiliyor !

Brezilya siyasi grup sohbetlerinde en çok paylaşılan görüntülerin bir araştırması, ilk 50 görüntünün yarısından fazlasının yanıltıcı olduğunu, birçoğunun tamamen yanlış olduğunu veya bağlam dışında sunulduğunu tespit etti.


WhatsApp başlangıçta, Temmuz ayında 20 kez iletilecek olan iletilerle sınırlı kaldı ve 5 kez gönderme sınırı Hindistan’da test edildi. Ondan önce ise 256 kişiye mesaj iletebiliyordunuz.

WhatsApp , bu süre zarfında iletilen mesajları da etiketlemeye başladı. İlk sınırlar, Hindistan’da çocuk kaçırma olayları hakkında yanlış bilgilerin yayılmasıyla başlatılan bir dizi mafya saldırısı ve cinayeti tarafından başlatıldı.

Facebook’un aksine, WhatsApp’ın mesajlaşma ve paylaşma işlemlerinin çoğu özel, şifreli kanallar üzerinden yapılıyor ve moderatörlerin neler olup bittiğini görme ve müdahale etme yeteneklerini kısıtlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here