Ana sayfa Haber Whatsapp, kullanıcılara gizlilik konusunda güven vermeye çalışıyor

Whatsapp, kullanıcılara gizlilik konusunda güven vermeye çalışıyor

WhatsApp, kullanıcılara gizlilik konusunda güven vermeye çalışmak için Hikayelerin sürümü olan Durum mesajlarını kullanıyor

0

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara “gizliliğinize olan bağlılığı” hakkında Durum mesajları göndermeye başladı. Uygulama içi mesajlar Cumartesi günü ABD ve İngiltere‘deki bazı kullanıcılar tarafından görüldü. Durum mesajlarının Hindistan’da da bir süredir göründüğünü bildirildi.

WhatsApp sözcüsü, “Son güncellememizle ilgili pek çok yanlış bilgi ve kafa karışıklığı oldu ve herkesin WhatsApp’ın insanların gizliliğini ve güvenliğini nasıl koruduğunu anlamasına yardımcı olmak istiyoruz” dedi. “İleride, Durum sekmesindeki kişilere güncellemeler sunacağız, böylece insanlar doğrudan WhatsApp’tan haber alacak. İlk güncellememiz, WhatsApp’ın kişisel mesajlarınızı göremediğini ve Facebook’un da uçtan-uca şifrelemeyle korunduğunu tekrardan onaylıyor. ”

Mesajlarda “Yeni olmayan tek şey, gizliliğinize olan bağlılığımızdır” ve “WhatsApp kullanıcılara, kişisel sohbetlerinizi uçtan uca şifrelenmiş oldukları için okuyamayacağı veya dinleyemeyeceği” hakkında bir hatırlatma yapılmış.

WhatsApp’ın, gizlilik politikası hakkındaki Durum güncellemeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesajlar, WhatsApp’ın gizlilik politikasında yapılacak bir güncelleme hakkındaki yanlış algıları ortadan kaldırmaya yönelik daha büyük planların bir parçası. Güncelleme, WhatsApp’ı müşteri hizmetleri için kullanan işletmelerin sohbetlerinin günlüklerini Facebook sunucularında nasıl saklayabileceğini açıklamayı amaçlamakta. WhatsApp, Kasım ayında iş sohbetlerindeki değişiklikleri önizledi. Ancak Facebook’un gizlilikle ilgili hataları göz önüne alındığında, kullanıcılar gizlilik politikasındaki değişiklikleri yanlış yorumlayarak WhatsApp’ın hassas profil bilgilerini Facebook ile paylaşmayı gerektireceği şeklinde yorumladı.

“İnsanların gizliliğini korumaya büyük önem veriyoruz”

Şirket, değişikliklerle ilgili bir SSS sayfası yayınladı ve güncellemenin Şubat ayından Mayıs ayına kadar geçerli olacağı tarihi geri çekti. Bu ayın başlarında, yeni gizlilik politikasının neleri kapsayacağını yinelemek için kafa karışıklığını ele alan bir bildiri yayınladı:

“Güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşım yöntemlerini değiştirmez ve insanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemez. WhatsApp, insanların gizliliğini korumaya büyük önem vermektedir. Kullanıcılarla bu değişiklikler hakkında WhatsApp aracılığıyla doğrudan iletişim kuruyoruz, böylece gelecek ay boyunca yeni politikayı gözden geçirmek için zamanları oluyor.”

Ardından gelen kafa karışıklığının ortasında, rakip mesajlaşma uygulamaları Signal ve Telegram, son zamanlarda yeni kullanıcılarda büyük bir artış gördü. Telegram, geçen hafta kullanıcıların sohbet geçmişlerini WhatsApp’tan içe aktarma özelliğini ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here