Ana sayfa Haber WhatsApp ‘Kaybolan Mesajlar’ özelliği geliyor

WhatsApp ‘Kaybolan Mesajlar’ özelliği geliyor

Popüler mesajlaşma hizmeti kısa süre içinde kullanıcıların Kaybolan Mesajları varsayılan olarak tüm sohbetleri için etkinleştirmesine izin verebilir, bu da görüntülendikten bir hafta sonra kaybolmalarını sağlar.

0

WhatsApp takipçisi WABetaInfo’nun son bulgusuna göre WhatsApp, iOS için kaybolan mesajlar özelliği üzerinde çalışıyor olabilir. Halen geliştirilme aşamasında olan özellik, kullanıcıların WhatsApp’taki mesajların belirli bir süre sonra kaybolmasına izin verecek. WABetaInfo’daki rapora göre, kullanıcı Kaybolma modunu etkinleştirdiğinde, yeni sohbetler kaybolan mesajlarla birlikte olacaktır.

WhatsApp’ın gözden geçirilmiş gizlilik politikası dün yürürlüğe girdi. Kullanıcıların platformdaki işletmelerle etkileşimde bulunduğu kullanıcılarla ilgili bilgileri paylaşma şeklini değiştirdi. WhatsApp’ın, şartları kabul edene kadar kullanıcıların özelliklere erişimini yavaş yavaş devre dışı bırakma kararı geniş çapta eleştirildi. Şirketin uygulaması için yeni bir gizlilik koruma özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

WhatsApp Gizlilik Politikalarını Kabul Etmeyenler Bazı Özellikleri Kullanamayacak

Kullanıcılar ayrıca, rapor yayınlandığında özelliği açıp kapatabilecekler. Kullanıcı bir mesajı okuduktan sonra sohbet geçmişinin silinmesini sağlayacaktır. Bu, WhatsApp’ın anlık mesajlaşma platformunu daha güvenli hale getirmeye yönelik son adımı olarak geliyor.

Kullanıcılar bir süredir cihazlarındaki her sohbet için “Kaybolan Mesajlar”ı kontrol edebiliyor. Her sohbet veya grupta manuel olarak etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılması gerekir. Bu, bir kişiyle yeni bir sohbet başlatırsanız, kaybolan mesajların siz onu özellikle o sohbet için açana kadar kapalı olacağı anlamına gelir. Bu, her yeni sohbet ve grup için varsayılan olarak mesajları otomatik silme özelliğini açan yeni “Kaybolan Mesajlar” ayarıyla değişecektir.

WHATSAPP KAYBOLAN MESAJLAR NASIL ETKİNLEŞTİRİLECEK?

Bu özellik, WhatsApp’ın en son gizlilik özelliği eklemelerinden biridir. WABetaInfo’nun belirttiği, uygulamaya giden diğer özellikler kadar sık ​​eklenmez. Kaybolan mesajlar için yapmanız gereken ayarlar, WABetaInfo tarafından sızdırılan bir ekran görüntüsünde gösterilmektedir. Bu görüntüye göre “Kaybolan Mesajlar” özelliği WhatsApp Ayarları> Hesap> Gizlilik altında bulunacaktır. Ancak, özelliğin tüm kullanıcılar için ne zaman kullanılabilir olacağı belli değildir. Ayrıca geldiğinde tüm ülkelerde mevcut olup olmayacağıyla ilgili henüz net bir bilgi verilmemiştir.

Facebook‘un sahip olduğu mesajlaşma platformunun yeni tartışmalı gizlilik politikası geçen hafta başladı. Güncellenen şartları henüz kabul etmeyenler uygulamada işlevsellik kaybı yaşayacak. Bu nedenle, kullacıların bu şartları önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kabul etmesi gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here