Ana sayfa Mobil Haberleri ‘Whatsapp Gold’ Uygulamasına Dikkat!

‘Whatsapp Gold’ Uygulamasına Dikkat!

0
whatsappgold virüs

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, yeni bir virüs tehdidi ile gündeme geldi! “WhatsApp profilime kim baktı” ve “WhatsApp’ta kimler çevrimiçi oldu” gibi dikkat çekici uygulamalara gizlenerek karşımıza çıkan virüsler şimdi de ‘WhatsApp Gold’ adı ile telefonumuzdaki bütün bilgileri tehdit ediyor. İşte sahte bir uygulama olan ‘WhatsApp Gold’ uygulaması ve bu uygulama ile cihazımıza yerleşen virüs hakkında tüm detaylar…

‘WhatsApp Gold’ Virüs İçeriyor

İlk olarak geçtiğimiz yıllarda karşımıza çıkan bu virüs kullanıcılar arasında kısa sürede yayılmış ve uygulamayı yükleyenlere WhatsApp’ı daha fonksiyonel bir şekilde kullanmayı vaat etmişti. Ayrıcalıklı kullanım olarak tanımlanan ‘WhatsApp Gold’ uygulaması aslında virüs içerikli bir uygulamaydı ve yükledikten sonra cihazınızdaki verilerin hatta kredi kartı bilgilerinin bile üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesine imkan tanıyordu. Sadece Android işletim sistemi kullanıcılarını tehdit eden bu virüse karşı kullanıcıları yeniden uyaran uzmanlar; bu virüsten korunmak için; 3. parti WhatsApp uygulamalarının cihazlara yüklenmemesi gerektiğine ve bilinmeyen kaynaktan indirilen. APK dosyalarının cihazlara kurulmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Sahte Uygulamalar

‘WhatsApp Gold’ uygulaması ile telefonlarımıza yerleşen bu virüs aslında yeni bir yöntem değil. Uzmanlar; zaman zaman reklam şeklinde karşınıza çıkan ‘Facebook, Instagram, WhatsApp profilime kim baktı’ gibi uygulamaların da sahte uygulamalar olduğunu ve bu tip sahte uygulamaların cihaza yüklenmesi ile birlikte kişisel verileri kopyalana bileceğinin altını çiziyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here