Ana sayfa Haber WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği İle Geliyor

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği İle Geliyor

0

WhatsApp, çok yakında çoklu cihaz desteği ile karşımıza gelecek. Son zamanlarda bazı tartışmalara konu olan ve bazı kullanıcılarını da rakiplere kaptıran uygulama, yeni özelliklerle karşımıza geliyor. İşte detaylar!

Uygulama, son zamanlarda tartışma konusu olmuştu. Yeni gizlilik politikalarıyla sürekli gündemimizdeydi. Hatta bu yeni politikalar yüzünden, rakiplere kullanıcı da kaybetti. Ancak bu süreçte, şirket yenilikler üzerinde çalışmayı durdurmadı. Mark Zuckerberg, WABetaInfo‘ya verdiği röportajda yeni özelliklerin bazılarını açıkladı.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp Geri Adım Atıyor!


WhatsApp 4 adet cihazdan aynı anda kullanılabilecek

Çoklu cihaz desteğinin yanında uygulama, bazı Instagram benzeri özellikler de alacak. Bunların arasında ‘bir kez görüntüle’ seçeneği de mevcut olacak. Böylece gönderdiğiniz bir mesaj veya medya, sadece bir kez görüntülendikten sonra otomatik olarak silinecek.

Telegram gibi bazı uygulamalar, kullanıcıların aynı anda birden fazla cihaza bağlanmasına olanak sağlıyor. Fakat WhatsApp’ın numaraya bağlı olması sebebiyle, aynı numara ile farklı cihazlardan aynı anda giriş yapamıyorsunuz. Aynı anda bilgisayar ve telefonunuzdan giriş yapabiliyorsunuz. Fakat bunun için telefonunuza ihtiyacınız oluyor. Çünkü mesajlar telefondan bilgisayara iletiliyor. Bu sebeple telefonunuzda bir internet bağlantısına da ihtiyacınız oluyor.

WhatsApp çoklu cihaz desteği geliyor
WhatsApp çoklu cihaz desteği geliyor

Bu eksikliği gidermek için platforma yakında 4 cihaza kadar bağlantı desteği gelecek. Cihazlara aynı hesabı aynı anda bağlayabileceksiniz. Henüz özelliğin nasıl çalışacağı ortaya çıkmadı. Fakat bu özelliğin, telefonu gerektirmemesini umuyoruz. Yani eğer işler olması gerektiği gibi olursa, telefonunuza ihtiyaç olmadan da farklı cihazlardan WhatsApp’a giriş yapacaksınız. Aynı zamanda bu özellik sayesinde WhatsApp’ın iPad uyumlu versiyonu da karşımıza gelecek.

WhatsApp için ‘bir kez görüntüle’ seçeneği geliyor

Bildiğiniz gibi Instagram’da mesajlaşırken fotoğraf gönderdiğinizde, fotoğrafı göstermek için seçenekler mevcut. Fotoğrafınızı ‘bir kez göster’ seçeneğini seçerek bir kere görüntülendikten sonra dilinmesini sağlayabiliyorsunuz.

Ancak bu özellik kendi kendini silen fotoğraflardan farklı. Çünkü o sayede, sohbet içerisinde kaldığınız sürece fotoğrafı sayısız kere açıp görüntüleyebiliyorsunuz. Fotoğraf ancak sohbetten çıkış yaptığınız zaman siliniyor. Fakat bu özellik ile fotoğraf bir kez açıldıktan sonra direkt olarak siliniyor.

Bu özelliklerin ne zaman geleceği henüz kesin değil. Fakat önümüzdeki aylarda bunları uygulamada görmeyi bekliyoruz. Yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here