Ana sayfa Haber WhatsApp, Brezilya’da dijital ödeme sistemini başlattı!

WhatsApp, Brezilya’da dijital ödeme sistemini başlattı!

0

Hindistan’da beta sürümünü test ettikten sonra, WhatsApp Brezilya’da uygulama içi ödemeler başlattı.

Facebook’un geçen yıl Instagram, Messenger, Facebook ve sonrasında WhatsApp’a sunulacağını söylediği Facebook Pay ile etkinleştirildi.

Şirket, yazıda “WhatsApp’ta yapılan ödemeler bugün başlayarak Brezilya genelinde insanlara sunulmaya başlıyor ve ileriye doğru herkese getirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. WhatsApp, dijital ödemelerinin gelecekte daha fazla ortak eklemesine izin verecek açık bir model olduğunu söylüyor.

Tüketicilerin ödeme hizmetini kullanması için herhangi bir ücret alınmayacak, ancak satıcılar ödemeleri almak için bir işlem ücreti ödeyecek. Kullanıcıların kredi veya banka kartlarını WhatsApp hesaplarına bağlamaları gerekiyor ve işlemler parmak izi veya altı haneli bir PIN ile güvence altına alınıyor. Şirket, Banco do Brasil, Nubank ve Sicredi’den banka veya kredi kartlarını destekleyeceğini ve Brezilya ödeme işlemcisi Cielo ile çalışacağını söyledi.

2018’de Hindistan’da kapalı bir beta başlattı ve birçoğu o ülkenin WhatsApp ödemeleri için ilk resmi site olmasını bekliyor. Ancak TechCrunch’ın belirttiği gibi, Facebook Hindistan’da bir dizi düzenleyici sorunla uğraştı ve orada biraz karmaşık bir geçmişe sahip; 2017’ye ücretsiz Facebook erişimi sağlama planı eleştirildi ve dijital sömürgecilik suçlamalarına yol açtı.

Facebook, WhatsApp’ı 2014 yılında yaklaşık 19 milyar dolara satın almıştı. Şubat ayı itibarıyla, mesajlaşma hizmetinin 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here