Ana sayfa Blog Watch Dogs 2’nin Hikayesi

Watch Dogs 2’nin Hikayesi

0
watch dogs 2

Teknoloji dünyasının en fazla merakla beklenen ve en aktif takipçileri olan alanlarından birisi de hiç kuşkusuz oyun dünyası. Gelişen teknolojiyle birlikte çok farklı efektler, üst düzey görüntü ve ses kaliteleri, akıcı arayüzler ve tabi oyun yazarlarının ortaya koydukları birbirinden eşsiz oyun hikayeleri. Teknik açıdan geliştirmelerin önemi aşikar olmakla birlikte bir oyun için teknik geliştirmelerin yanı sıra önemi yadsınamayacak bir yan da hikaye safhası oluyor. Oyun severler için gerçek anlamda bağlayıcı bir etki oluşturmanız için, üstün teknik özellikleri gerçek anlamda kaliteli bir hikayeyle harmanlamanız şart. Bugünkü yazımızda sizlerle bu nitelikteki oyunlardan birisi olan Watch Dogs 2 hakkında konuşuyoruz. Dilerseniz yazımıza oyunun hikayesiyle başlayalım.

Watch Dogs 2 Konusu

Watch Dogs 2 oyununda konu ilk oyunun devamı niteliğinde. Aiden Pearce’ın yaptığı şeyler pek çok genç ve dinamik zihin için etkili oluyor. Bunun üzerine idealist hackerların Blume ve Blume’un icadı olan ctOS’a karşı savaşı başlar. Biz oyun severler bu oyunda idealist hackerların bir üyesi olan Marcus Hallowey’i canlandırmaktayız.

ctOS tarafından Chicago’da yapılan deney ile bütün verilerin bir yapay zekanın kontrolüne geçmesi sağlanır. Aiden, tüm verileri kontrolü altında tutan bu sisteme sızmayı başaran ilk kişidir. Blume’un amacıysa ctOS’un yerini tespit etmektir. Veri ağının henüz tam anlamıyla aktif olamaması nedeniyle sistemin herkesi gözlemesi mümkün değildir. Bu nedenle ctOS 2.0’ın hazırlanma süreci gerçekleşir. 2. versiyonda bizleri Matrix benzeri bir veri ağı benzemektedir. Akıllı telefonlar, oyuncaklar, arabalar, elektrik sisteminin olduğu aklınıza gelecek her şey ctOS’nin denetimindedir. Kişisel hak ve özgürlüklerin tamamen baltalandığı bu düzende sahneye idealist hackerlarımız çıkacaktır.

Watch Dogs 2’nin artıları

– Güçlü grafikler ile etkileyici atmosfer

– Birçok yan etkinlik

– Dedsec’le daha derinlemesine bir arka plan öyküsü

– Oynanış öğelerinin çok çeşitli oluşu

 

Watch Dogs 2’nin eksileri

– Çoklu oyunculu kısmın sıkıntı çıkarması

– Araba sürüşlerinin tam olmayışı

 

Watch Dogs 2’nin sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

İşlemci: i5

Bellek: 6 GB

Ekran Kartı: 2GB

Depolama: 50 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

İşlemci: i5

Bellek: 8 GB

Depolama: 50 GB

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here