Ana sayfa Haber Valve, Nintendo Switch benzeri oyun bilgisayarı üretecek

Valve, Nintendo Switch benzeri oyun bilgisayarı üretecek

Valve, Switch benzeri taşınabilir bir oyun bilgisayarı yapıyor. Kod adı "SteamPal" için saklananların hepsini olmasa da bir kısmını onaylayabiliriz.

0

Video oyun ve donanım stüdyosu Valve, Linux üzerinden Steam PC platformunda çok sayıda oyunu çalıştırmak için tasarlanmış Switch benzeri taşınabilir bir PC’yi gizlice inşa ediyor. Bu yeni oyun bilgisayarı yıl sonuna kadar piyasaya çıkacak.

Konuya aşina olan birden fazla kaynak, donanımın bir süredir geliştirildiğini doğruladı. Bu hafta Valve, yeni donanımla ilgili kodu şirketin popüler PC oyun mağazası olan Steam’in en son sürümüne kaydırarak cihazı işaret etti.

VALVE SWITCH BENZERİ OYUN BİLGİSAYARINA STEAMPAL ADINI VERİYOR

Salı günü, SteamDB operatörü Pavel Djundik, Steam’in kodundaki “SteamPal” adlı yeni bir cihaza işaret eden değişikliği fark etti. İsim, geçen yılın Eylül ayında görünmeye başlamıştı. Bu isim bir “Neptün İçin Optimize Edilmiş Oyunlar” dizesiyle gelen, daha önce keşfedilmiş bir kod terimi olan “Neptün”ün bir türevidir. O zamanlar meraklı kod tarayıcıları, bu keşfin bir tür denetleyiciye atıf yapmıştı.


Göz atmak isteyebilirsiniz; Resident Evil Village Steam’de rekor kırdı


“SteamPal”, gamepad kontrolleri ve dokunmatik ekranı olan hepsi bir arada bir bilgisayardır. Başka bir deyişle, bir Nintendo Switch gibi bir görüntüsü vardır. Ayrıca bu oyun konsolu gibi çalışır.

Steam Twitter hesabı Valve’ın başkanı Gabe Newell ile yakın zamanda yapılan röportajı işaret etti. Steam’in herhangi bir oyununu konsola getirip getirmeyeceği sorusu geldi. Newell, “Bu yılın sonunda bunun hakkında daha iyi bir fikir edineceksiniz” dedi. Bazıları bunu Valve’ın oyunlarını mevcut konsollara taşıyabileceği anlamına gelse de, ‘SteamPal’ı referans alıyor.

Bu, yakında çıkacak yeni bir ürünün garantisi olarak alınmamalıdır. Newell ayrıca bu yılın Ocak ayında Valve’ın duyurulmayı bekleyen oyunlara sahip olduğunu söyledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here