Ana sayfa Haber Unreal Engine 4 Demo Epic Games ile ücretsiz

Unreal Engine 4 Demo Epic Games ile ücretsiz

Nvidia ve Epic Games'ten ücretsiz oynanabilir bir demo, oyuncuların Unreal Engine 4'ün ışın izleme yeteneklerini gerçekten takdir etmelerini sağlar.

0

Oyun devleri Nvidia ve Epic Games, şimdi ücretsiz indirilip oynanabilen resmi bir Unreal Engine 4 ışın izleme demosu yayınladı. Nvidia, rakip şirket AMD’nin karşısında güçlü grafik işlem birimleri (GPU’lar) ile tanınan, oyun donanımı geliştirmekten sorumlu çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Bu arada Epic Games, Fortnite gibi popüler oyunlar yaratan bir video oyun geliştiricisi ve yayıncısı, aynı zamanda Epic Games Store ve Unreal Engine’in de sahibi.

Unreal Engine 4, Epic Games tarafından oluşturuldu ve resmi olarak 2014 yılında oyun geliştiricileri tarafından kullanılmak üzere yayınlandı. Motor, çeşitli oyunlar, AAA, indie ve bunların arasındaki her şeyi yapmak için kullanıldı. Kaliteli görselleri ve kolaylığıyla övgü topladı. Yetenekli bir Redditor, yakın zamanda Pokémon Diamond ve Pearl’den konumları yeniden yaratmak için Unreal Engine 4’ü kullandı ve gerçekçi ışık efektleri kullanarak bu klasik mekanlara çarpıcı miktarda yeni bir hayat verdi. UE4 ayrıca The Legend of Zelda: Ocarina of Time’ın son derece etkileyici bir rekreasyonunda da kullanıldı. Diamond & Pearl’deki başlangıç ​​konumlarına benzer şekilde, bu Zelda konumlarına UE4 ve etkileyici aydınlatma ile doku efektleri kullanılarak yeni bir hayat verildi.

Genshin Impact PlayStation 5 çıkış tarihi açıklandı

UNREAL ENGINE 4 DEMO EPIC GAMES İLE YAYINLANDI! ÖZELLİĞİ NEDİR?

DSOGaming tarafından bildirilen raporlara göre, Epic Games ve Nvidia, motorun ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeler için kapasitesini gösteren ücretsiz ve oynanabilir bir Unreal Engine 4 RTX teknoloji demosu yayınladı. Işın izleme (Nvidia’nın RTX olarak adlandırdığı), gerçek zamanlı olarak gerçekçi ışık, yansımalar ve kırılmalar oluşturulmasına izin veren bir tekniktir. Bir tavan arasında gerçekleşen UE4 RTX demosu, tekniğin oyun içi görseller üzerindeki etkisini tam olarak anlamak için oyuncuların ışın izleme efektlerini açıp kapatmalarına olanak tanır. Fark gerçekten dikkat çekicidir ve bir bütün olarak demo, UE4 ve Nvidia donanımının ışın izleme ve yeterince güçlü donanım yardımıyla daha az heyecanlı alanları nasıl doldurabileceğinin mükemmel bir gösterimi olarak hizmet eder.

Işın izleme, video oyun grafiklerini fotogerçekçiliğe hiç olmadığı kadar yaklaştıran yeni ve çok kullanışlı bir teknolojidir. Işın izlemenin gücünü göstermek için birçok geliştirici, bir pazarlama aracı olarak kullanımını özellikle vurgulamayı tercih ediyor. Resident Evil Village’ın yeni bir video önizlemesi, oyunun yetenekli Nvidia GPU’larında ışın izlemeyi nasıl kullanacağını göstermek için kullanıldı ve oyunun ürkütücü aydınlatmasına daha derin gölgeler ve gerçek zamanlı aydınlatma ile ekstra bir atmosfer seviyesi kazandırıldı.

Teknik neredeyse fotogerçekçi konumların ve karakterlerin oluşturulmasına izin verdiği için, geliştiriciler halihazırda ışın izlemeyi video oyunu grafiklerinde önemli bir sıçrama olarak görüyorlar. Epic Games ve Nvidia’nın ücretsiz oynanabilir demosu, çok daha geniş bir izleyici kitlesinin kendileri için ışın izlemenin değerini gerçekten belirlemesine olanak tanıyacak. Bu nedenle meslekten olmayan kişilerden kendi oyunlarını yapmalarını istemeden bu gibi araçlara daha geniş erişim, doğru yönde gerçekten harika bir adım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here