Ana sayfa Donanım Uçan Arabaların Çin’de Durağı Olacak

Uçan Arabaların Çin’de Durağı Olacak

0

Dünyanın en ileri teknolojilerinden bir tanesi olarak görülen uçan arabalar her yere yayılmaya başlıyor. İlk etapta Avrupa ve ABD merkezli olan bu teknoloji daha sonra bütün dünyaya yayılmaya başladı. İşte bu ileri teknoloji ile ilgili merak ettiğiniz her şey.

Büyük umutlara sahip olarak gelecek ile ilgili her yıl farklı çalışmalar yapılıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde insan ve makine birleşimi bazı cihazlar tasarlanmak istenmişti. Şimdi ise geleceğin teknolojileri ile ilgili çok farklı işler ortaya çıkıyor. Çin’de hava taksi duraklarının kurulması bunun en güzel örneklerinden bir tanesi.

Çin uçan araçlara destek veriyor

Uçan taksiler sadece ulaşım amacıyla kullanılıyor. Aynı zamanda turistik faaliyetler için de bu tür araçlarının kullanıldığı rahatlıkla görülebilir. Bildiğiniz üzere Çin son derece dağlık bir ülke. Bu nedenle uçan araçlar önemli bir çözüm olabilir.

Dağlık alanlardaki yeşil vadiler ve nehirleri görmek isteyen kişiler, genellikle kuş bakışını tercih ediyor. Uçan arabalar ise bunun için biçilmiş bir kaftan gibi. Geçtiğimiz günlerde Çin hava taksisi kurmak istediğini söyleyen bir girişimci yıl içerisinde faaliyete başlayacağını duyurdu.

Önümüzdeki dönemlerde uçan araba duraklarının sadece ABD ve Avrupa’da değil aynı zamanda dünyanın tamamına yayılmış olduğunu görebiliriz. Sizce uçan taksilerden konuşmak için henüz erken mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here