Ana sayfa Haber Ubisoft bir açık dünya Star Wars oyunu yapıyor

Ubisoft bir açık dünya Star Wars oyunu yapıyor

Ubisoft’un The Division stüdyosundan yeni Star Wars oyunu geliyor. Massive Entertainment, yeni açık dünya Star Wars macerasını duyurdu.

0

Bugün Ubisoft, İsveç stüdyosu Massive Entertainment’ın Star Wars evreninde geçen bir açık dünya video oyunu yaptığını duyurdu. The Division’ın arkasındaki stüdyo, çok çok uzak bir galakside geçen bir oyun yapıyor. Ubisoft Star Wars oyununu geliştirmeye başladı.

Oyunun ne zaman başlayacağı, hangi platformlarda veya Star Wars evreninin hangi kesitini keşfedeceği konusunda hiçbir ayrıntı yok. Oyun, en iyi The Division serisinin arkasındaki teknoloji olarak bilinen Ubisoft’un kendi Snowdrop motoru kullanılarak geliştirilecek.

Sony, Killzone resmi web sitesini kapattı

Bu haftanın başlarında Disney, “yeni bir çağ” olarak tanımladığı şey için oyun bölümünü Lucasfilm Games olarak yeniden markaladı. O zamandan beri şirket sadece Ubisoft’un Star Wars oyununu değil, aynı zamanda Bethesda MachineGames stüdyosundan bir Indiana Jones unvanını da duyurdu.

EA daha önce gişe rekorları kıran Star Wars oyunlarının arkasındaki ana geliştiriciydi. Bu da Battlefront yeniden başlatmaları, açık dünya macerası Jedi: Fallen Order ve geçen yılki uzay savaşı oyunu Squadrons gibi oyunlarla sonuçlandı. Disney, diğer geliştiriciler Star Wars oyunları üzerinde çalışırken bile ilişkinin devam edeceğini söylüyor.

Lucasfilm Games Başkan Yardımcısı Douglas Reilly, “EA ile yarattığımız oyunlarla gerçekten gurur duyuyoruz. Onlarla çalışmaya devam edeceğiz ve ilişkimiz hiç bu kadar güçlü olmamıştı. Şu anda paylaşabileceğimiz çok fazla ayrıntı olmasa da, EA’daki yetenekli ekiplerle devam eden birkaç projemiz var.” dedi.

EA, The Verge’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Lucasfilm Games ile yıllarca devam edecek olan uzun süreli işbirliğimizden gurur duyuyoruz. Yetenekli ekiplerimiz, Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars: Battlefront ve Battlefront II, Star Wars: Galaxy of Heroes ve Star Wars: Squadrons gibi Star Wars serisinin tarihindeki en başarılı oyunlardan bazılarını yarattı. Star Wars’u seviyoruz ve oyuncuların eğlenmesi için daha heyecan verici deneyimler yaratmayı dört gözle bekliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here