Ana sayfa Haber Uber, Postmates’i satın alıyor!

Uber, Postmates’i satın alıyor!

0

Yemek dağıtım şirketi Postmates’in satışı artık netlik kazandı: 2,65 Milyar Dolar ile Uber devralıyor.

Pazar günü Bloomberg ve The New York Times tarafından bildirilen habere göre, yatırımlara doymayan Uber, ailesine gıda dağıtım şirketi Postmates’i katmış oldu. 

4,200’den fazla ABD şehrinde 600,000’den fazla restoranda hizmet veren gıda dağıtım firması Postmates, 2011 yılında operasyonlarına başlamıştı. Uber, bünyesine kattığı bu firma ile UberEats üzerine tam anlamıyla büyük bir yatırım yapmış oldu. 

Bu satın alma, özellikle koronavirüs pandemisinin yolculuk paylaşımı hizmetinin Mart ayında yüzde 70 civarında düştüğünü görmesi sebebiyle Uber için inanılmaz önemli bir adım. Uber, salgının ortasında talep arttıkça, daha az kârlı ülkelerden çekilerek ve bu yılın başlarında GrubHub’u almaya çalışırken gıda dağıtım hizmetini güçlendirmek için adımlar atıyordu. GrubHub ise 7.3 milyar dolara Just Eat Takeaway’e satıldı, ama Uber kendisine teselli ödülü buldu.

Hem Amerika Birleşik Devletleri hem de Avrupa’da yemek teslimatı yapan girişimler inanılmaz değer kazandılar. UberEats ve Doordash bunların başında geliyor. Şimdi Uber, bir adım daha atıyor ve ekibine yeni bir isim katmış oluyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here