Ana sayfa Donanım Güncel Uber Kendi Kendine Sürüş Tekniğini Bisikletlere De Getirebilir

Uber Kendi Kendine Sürüş Tekniğini Bisikletlere De Getirebilir

0

Uber, görünüşte özerk teknolojiyi kiralık bisikletlerine ve scooter’larına dahil etmeyi amaçlayan yeni bir robotik ünite kuruyor.

Gelen sızıntılara göre; şirket zaten araçsız bir araba geliştiriyor. Ancak yeni “Mikromobilite Robotik” ünitesi, bisiklet ve scooter paylaşım hizmetlerini geliştirmek için çeşitli yollar araştıracak.

Uber Nasıl Bir Yol İzleyecek ?

Bu tür uygulama tabanlı servisler, şehir genelinde yapılan geziler için dakikalara göre ücretlendirilmek üzere bisiklet ve scooter kiralamanıza olanak tanır.

Bazıları sürücünün aracı belirlenmiş bir park alanında bırakmasını gerektirse de, Jump gibi diğerlerini hemen hemen hiçbir yerde bırakamanıza gerek yok.

Mobilite hizmetleri, son zamanlarda yayalar veya arabalarla ilgili kazalarda bazı kullanıcılar yaralandıktan veya öldürüldükten sonra ortaya çıkmıştır.

18 Ocak gibi yakın bir tarihte, Yeni Zelanda’da Lime elektrikli scooter kullanan bir kadın, Yeni Zelanda kenti Dunedin’deki bir kamyona çarptıktan sonra ciddi yaralanmalarla hastaneye kaldırıldı.

Eğer uygulama hakkında titreyen çok sayıda bisiklet ve scooter fikri çok zor geliyorsa, iki tekerlekli araçların güvenliğini artırmak için otonom teknolojiyi kullanmanın yollarını arıyor olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here