Ana sayfa Haber Twitter Yeni Özellikler Kazanarak Gelecek: Sosyal Medya Devleriyle Rekabet

Twitter Yeni Özellikler Kazanarak Gelecek: Sosyal Medya Devleriyle Rekabet

0
ücretli tweet sert

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak kabul edilen Twitter, yeni özellikler kazanarak gelmeyi planlıyor. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Twitter, genellikle diğer sosyal medya platformlarından farklı görünüyor. Hem kullanım açısından hem de toplumsal duyarlılık bakımından bu web sitesi gerçekten de oldukça farkı. Bu nedenle diğer sosyal medya web siteleri olan Instagram ve Facebook ile aynı çalışmıyor.

Son zamanlarda şirketin bu politikasında bazı değişimler yaşandığı söylenebilir. Twitter giderek daha fazla diğerlerine benzemeye başladı. Özellikle de Instagram ile benzer yönleri artıyor.

Twitter  yeni özellikler beğenilecek mi?

Sosyal medya devi Twitter, yeni getirilen bazı kullanım değişiklikleri sayesinde özellik sayısında belirgin bir artış sağladı. Mesela Fleets özelliği bunlardan bir tanesi oldu. Normal şartlarda Instagram platformunun kullandığı özellik bu sefer Twitter için kullanımdaydı.

Twitter yeni özellikler

Bu özellikten hemen sonra Twitter mavi tık onay başvurularını yeniden alacağını söyledi. Yani 2021 yılından sonra bu sefer de mavi tıklar gündemdeki yerini koruyacak ve daha fazla kişi bundan yararlanabilecek. Instagram tarafından geliştirilen Reels, uzun bir süredir hayatımızda değil. Twitter’ın bu tür bir alanı kendisiyle bütünleştirme ihtimali var.

TikTok tarafından yapılan paylaşımlara bakıldığında, hızlı bir şekilde popüler olabildiği görülüyor. Bu popülerlik, aynı zamanda Twitter gibi web sitelerinin de dikkatini çekiyor. Ancak Twitter diğelerine göre bir miktar daha ciddi bir platform.

Twitter ile alakalı yaşanacak değişimler çok yakında gündeme gelmeye başlayacak gibi görünüyor. Umuyoruz ki Instagram ile farkını korumayı başarır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here