Ana sayfa Haber Twitter yeni görsel özelliği getiriyor

Twitter yeni görsel özelliği getiriyor

Twitter, iOS ve Android'de daha büyük görüntüler ve kırpma kontrolü sunuyor.

0

Twitter uzun zamandır beklenen bir özelliği kullanıma sunuyor. Çok fazla kırpılmayan daha büyük resimler. Şimdi, görüntü önizlemeleri görüntünün çok daha fazlasını gösteriyor. Size gerçekte neye baktığınıza dair daha iyi bir fikir veriyor.

Twitter, Mart ayında iOS ve Android’deki iyileştirmeyi test edeceğini açıkladı. Ayrıca şimdi herkese yol göstermesi gerektiğini duyurdu.

Twitter’ın 4K görüntülere yaptığı son güncelleme göz önüne alındığında bu resimler de daha net olmalı. Çünkü bazı sanat eserlerinin olabildiğince net görülmesi gerekiyor.

Twitter, sosyal ağda kutlama yapan görsel sanatçıların bulunduğu resimleri görüntüleme biçiminde bir değişiklik yaptı.

Facebook İçin Yeni ‘Komşuluk’ Özelliği

Mart ayında sosyal paylaşım devi, kullanıcıların özet akışlarında kırpılmamış, daha büyük görseller için sınırlı bir test başlattı. Şimdi, bu testlerin başarılı olduğunu ilan etti. Herkes için görüntü paylaşım deneyimini geliştirdi.

Android veya iOS için Twitter’da, standart en boy oranlı resimler (16: 9 ve 4: 3) artık kırpılmadan tam olarak ortaya çıkacak. Bir görüntünün zaman çizelgesinde nasıl görüneceği üzerine sosyal medya platformu bilgi paylaştı. Yapılan paylaşımda görüntü nasıl çekildiyse en boy oranı olarak o şekilde ortaya çıkacak.

TWITTER GÖRSELLERİ NASIL PAYLAŞILIRSA ÖYLE GÖSTERECEK

Twitter’ın yeni sistemi, bir resmi paylaşan herkese, zaman çizelgesinde yayınlanmadan önce nasıl görüneceğinin bir önizlemesini gösterecek. Twitter’ın algoritmik kırpmanın beyaz yüzleri vurgulamaya yönelik önyargılı olduğu yönündeki geçmiş endişeleri çözecek.

Twitter sözcüsü Lauren Alexander, “Bugünkü lansman, insanların geçen yıl bizimle paylaştığı, algoritmamızın görüntüleri kırpma şeklinin adil olmadığına dair geri bildirimlerin doğrudan bir sonucudur” dedi. Görüntüleri sunmanın yeni yolu, platformun otomatik, makine öğrenimi tabanlı görüntü kırpmaya olan bağımlılığını azaltır.

Süper uzun veya geniş görüntüler yine ortalanmış bir şekilde kesilecek. Ancak Twitter, görsel medyanın zaman çizelgesinde nasıl görüntülendiğinin diğer yönleriyle birlikte bunu daha iyi hale getirmek için çalışıyor.

Twitter’da çalışmalarını tanıtan fotoğrafçılar ve karikatüristler gibi görsel sanatçılar için bu aslında oldukça büyük bir mesele. Sadece fotoğraflar ve diğer sanat türleri zaman çizelgesinde daha fazla gayrimenkul kazandırmakla kalmaz. Aynı zamanda sanatçılar, garip ekinleri karıştırmadan en iyi tweetlerini öne çıkardıklarından emin olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here