Ana sayfa Haber Twitter, ‘geri alma’ seçeneğini test ediyor

Twitter, ‘geri alma’ seçeneğini test ediyor

Twitter’ın söylentilere göre "göndermeyi geri al" özelliği nasıl görünebilir? Devam eden bir çalışma arayüzü ortaya çıkarıldı.

0

Twitter, kullanıcılara gönder düğmesine bastıktan sonra bile bir tweet’i geri alma ve göndermeyi yeniden düşünmeleri için kısa bir zaman aralığı sunabilecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, Twitter uzun süredir söylentilere konu olan “göndermeyi geri alma” özelliği için potansiyel bir animasyon keşfetti ve bize bunun nasıl çalışabileceğine dair en iyi bakışımızı verdi.

Microsoft Edge, Google Chrome ile yarışacak özellik getirdi

Arayüz, Twitter’ın tanıdık “Tweetiniz gönderildi” iletişim kutusunu yeni bir “Geri Al” düğmesinin üzerinde gösterir. Geri al düğmesi, size gönderilmeden önce bir tweet’i ne kadar süreyle geri almanız gerektiğini gösteren bir ilerleme çubuğu olarak ikiye katlanır. Gmail, “Gönder” düğmesini tıkladıktan sonra iletilerin gönderilmesini durdurmak için kısa bir pencere sağlayan e-postalar için benzer bir seçenek sunar.

TWITTER GERİ ALMA ÖZELLİĞİ İLE HATALI BİR TWEET’İ DURDURMA ŞANSI SUNACAK

Geçen yıl bir kullanıcı anketinde ilk kez bahsedildikten sonra, “Göndermeyi geri al”, ücretli bir Twitter abonelik katmanının söylentilere konu olan bir parçası oldu. Bu, Twitter kullanıcılarının sonsuza dek istediği (ve muhtemelen hiçbir zaman olmayacak olan) “düzenle düğmesi” olmayabilir, ancak yine de kullanıcılara son bir ikinci yazım hatası veya Hatalı Alma tespit etmeleri halinde bir tweet’in gönderilmesini hızlı bir şekilde durdurma olanağı sunacaktır.

Bu yılın başlarında Bloomberg, Twitter’ın Facebook ve Snapchat’tan gelen rekabete yanıt olarak reklam gelirine olan bağımlılığını azaltmanın bir yolu olarak ücretli abonelikleri araştırdığını bildirdi. Abonelikler, “göndermeyi geri al” ve profil özelleştirme seçenekleri gibi özelliklere erişim içerebilir. Bloomberg ayrıca Twitter’ın, kullanıcıların daha sonra Super Follows olarak duyurduğu bir özellik olan özel içerik için birbirlerine ödeme yapma yollarını araştırdığını bildirdi.

Jane Manchun Wong, yayınlanmamış ve duyurulmamış özellikleri bulmak için kodlar arasında araştırma yapan bir uygulama araştırmacısıdır. Geçen yıl Twitter’ın Birdwatch girişimini, kullanıcıların hizmetindeki yanlış bilgileri kökten kaldırmalarına olanak tanıyan ilk tespit edenler arasındaydı ve ayrıca Twitter’ın resmi duyurusundan önce doğrulama sistemini elden geçirdiğini fark etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here