Ana sayfa Haber Twitter Blue Türkiye Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu

Twitter Blue Türkiye Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu

0

Twitter, Blue adlı yeni bir abonelik hizmeti üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz günlerde sitemizde de bahsettiğimiz bu abonelik sisteminin fiyatı ve özellikleri belli oldu. Fakat Türkiye fiyatının hayal kırıklığı yaşatacağını söyleyebiliriz.

Bu ayın başlarında Twitter’ın abonelik sistemi üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Jane Manchun Wong’un ortaya çıkardığı bu bilgi, hem kesinleşti hem de detayları ve fiyatı belli oldu. Uygulamaya pek çok yeni özellik getirecek bu abonelik, Türkiye’de pek de ucuz bir fiyata sahip olmayacak.


İlginizi Çekebilir: Twitch Türkiye Abonelik Fiyatları Düşüyor!


Twitter Blue fiyatı ortaya çıktı

Bu aboneliğin özelliklerinden biraz bahsedelim. Blue aboneliği, uygulamanın renk temasını değiştirmenize izin veriyor. Bunun yanında uygulamanın simgesini de değiştirebiliyorsunuz. Fakat bu özellik iOS 10.3 tabanlı olduğu için sadece iOS işletim sistemleri için geçerli. Uygulamanın simgesini, pembe, mor, yeşil, turuncu, siyah gibi renkler yapma şansınız oluyor.

Bunların yanında Blue aboneleri, istedikleri Tweet’leri kaydedip koleksiyonlarına ekleme olanağına sahip oluyorlar. Böylece favori Tweet’lerinizi kaydedip organize ederek tekrar tekrar bulabilirsiniz. Ek olarak, çok istenen bir özellik daha aboneler için açılıyor. Tweet’lerinizi birkaç saniye içinde geri alabiliyorsunuz. Böylece, yanlışlıkla Tweet atma devri de aboneler için kapanıyor.

Aynı zamanda aboneler, uzun Tweet dizilerini ‘okuma modu’na girerek daha kolay bir şekilde okuyabilecekler. Bu özelliğin ne zaman resmi olarak karşımıza geleceği henüz belli değil. Fakat şimdilik fiyatı ve farklı özellikleri gibi bilgiler elimizde.

Twitter Blue Türkiye fiyatı

Bu özellik, ABD fiyatı ile 2.99 dolar olacak. Avrupa’da ise 2.99 euro olan hizmet, ülkemizde 30.99 TL olacak. Anlaşılan o ki, Avrupa fiyatını TL cinsine çevirerek Türkiye fiyatı belirlenmiş. Şirketin, Türkiye kullanıcılarından eleştiriler alması çok olası gibi.

Twitter Blue fiyatı
Twitter Blue fiyatı

Geçtiğimiz günlerde, Twitch, abonelik fiyatlarını ülkelere göre düşürüp sabitliyordu. Ülkemizde de bu fiyat 10 TL’ye düşmüştü. Twitter’ın böyle bir uygulama yapıp yapmayacağını bilmiyoruz. Fakat Türkiye’de abonelik satamazlarsa belki de böyle bir yol izleyebilirler. Tabii ki bunlar sadece bazı tahminler. Şimdilik fiyat söylediğimiz gibi olacak. Sizleri detaylar ortaya çıktıkça bilgilendirmeye devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here