Ana sayfa Sektörden Türkven”den yeni bir yatırım hamlesi daha

Türkven”den yeni bir yatırım hamlesi daha

0

Turkven, 2017 yılı sonuna kadar 1 milyar dolarlık yeni uluslararası doğrudan yatırımı daha Türkiye”ye çekmeyi hedefliyor.  En son Mart ayında Türkiye”nin önde gelen ticari yazılım üreticilerinden olan Mikro Yazılım”ın kurucuları Mete önal ve Jale önal ile çoğunluk hisse satın alımı için anlaşma imzalayan Turkven, önümüzdeki günlerde de yatırımlarına hızla devam etmeyi planlıyor.

 

Turkven CEO”su Seymur Tarı, Türkiye”nin potansiyeline güvendiklerini ve yatırımlarına hızla devam edeceklerini vurguladı. Tarı, “Türkiye”nin güçlü ekonomisine, insan kaynağına ve potansiyeline güvenimiz tam. Amacımız Türk girişimcileri destekleyerek dünya çapında şirketler çıkmasına katkıda bulunmak. Avrupa ile Ortadoğu ve Asya arasında köprü ülkeyiz. Türkiye”nin önünün açık olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

 çıkaran Mikro Yazılım ile Mart ayında yeni bir yatırıma imza attıklarının altını çizen Seymur Tarı, Türkiye ekonomisi için KOBİ”lerin büyük önem taşıdığını kaydetti. Tarı, Mikro Yazılım tarafından geliştirilen % 100 yerli yazılımlar ile KOBİ”lerin daha verimli ve karlı yönetileceklerini ve global anlamda daha da rekabetçi olabileceklerini söyledi.

 Turkven tarafından danışmanlık verilen yatırımcıların ortaklığı bulunan Doğtaş, Domino”s, Flo, Golf Dondurma, Koton, Mavi ve Medical Park 2016 yılında 7 bin 300″ü aşkın ek istihdam ile 40 bin çalışan sayısını geçti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here