Ana sayfa Blog Tubidy Nedir, Nasıl Kullanılır?

Tubidy Nedir, Nasıl Kullanılır?

1
Tubidy

Tubidy, iPhone kullanıcılarının müzik indirme sorunsalını ortadan kaldırmak adına üretilmiş bir müzik ve video indirme programıdır. Program YouTube kaynaklı çalışmaktadır. İndirmek istediğiniz müzik veya video eğer YouTube’da bulunuyorsa Tubidy aracılığıyla bu müziği veya videoyu cihazınıza indirebilir, daha sonra internet bağlantınız olmadan da bu videoyu veya müziği oynatabilirsiniz. Programda 240p 360p 480p 720p ve MP3 formatında dosya indirme seçeneği var. İndirme esnasında bu formatlardan hangisini istediğinizi seçerek indirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer isterseniz de indirme işlemi yapmadan videolarınızı YouTube yerine bu platformdan oynatabilir, telefonunuzun ekranını kapatsanız dahi videonun müziğine erişmeye devam edebilirsiniz.

Tubidy-moby

Tubidy Yasal Mı?

YouTube’daki videolar, müzikler, tiyatro eserleri Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında değerlendiriliyor. Bu kanunlarda yer alan bir maddede telif hakkı ile korunan hiçbir müziğin veya videonun izinsiz bir şekilde alınıp çoğaltılmasının, yayılmasının veya ticari bir amaçla kullanılmasının suç olduğu açık bir şekilde söyleniyor. Ancak ticari bir amaç gütmüyorsanız, kişisel kullanım için müzik veya video indirmek istiyorsanız bu durum herhangi bir suç teşkil etmez. Dolayısıyla Tubidy aracılığıyla izlediğiniz, indirip dinlediğiniz müzikler veya video klipler ticari amaçla kullanılmadığı sürece herhangi bir suç teşkil etmiyor. Kısacası şöyle özetleyelim; Eğer indirdiğiniz müzikleri bir depolama birimine kaydedip satışını gerçekleştiriyorsanız, gece kulüplerinde, düğünlerde veya gelir elde ettiğiniz yerlerde kullanıyorsanız bu suçtur. Ancak genel kullanım olan sadece müzik dinlemek için indiriyorsanız hiçbir şekilde bir suç işlemiyorsunuz. Buna rağmen demin bahsettiğimiz gibi bu müziklerden ticari bir geliriniz varsa sizi ciddi cezalar bekliyor olabilir.

Tubidy Ücretli mi?

Tubidy’i kullanmak tamamıyla ücretsizdir. Buna rağmen uygulama içerisinde gezinirken zaman zaman çeşitli reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca reklamları kaldırmanın bir yolu yoktur. Yani Tubidy, belirli ücretler karşılığında uygulamanın reklamsız lisansını yayınlamamış. Eğer reklam görmek istemiyorsanız önceden indirmiş olduğunuz müzikleri internet bağlantınız kesikken dinleyebilirsiniz.

Tubidy’e internet üzerinden, Google Play ve AppStore üzerinden ulaşabilirsiniz. Tubidy.mobi adresi üzerinden hiçbir indirme işlemi yapmadan müzik veya video izleyip dinleyebilirsiniz. Eğer dinlediğiniz müzikleri telefonunuzda depolamak istiyorsanız Google Play ve AppStore arama bölümlerine “Tubidi” yazıp arayarak Tubidy programını cihazlarınıza indirebilirsiniz. Programın boyutu yaklaşık 45 MB’dır. Tubidy aracılığıyla sevdiğiniz müzikleri favoriler listenizde tutabilir, indirdiğiniz şarkıları ilgi alanınıza göre listelere ekleyerek istediğiniz zaman bu listelere ulaşabilirsiniz. Programın ayarlar bölümünden dil seçeceğini değiştirebilir, indireceğiniz medya dosyalarının kalitelerini belirleyebilirsiniz.

https://tubidy.mobi/

https://tubidy.mobi/top_search.php

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here