Ana sayfa Haber TP-Link, IFA’da Akıllı Ev ve Kurumsal Ağ Çözümlerini Öne Çıkarıyor

TP-Link, IFA’da Akıllı Ev ve Kurumsal Ağ Çözümlerini Öne Çıkarıyor

TP-Link, bu yıl IFA’da Wi-Fi 6 teknolojili ürünlerinin yanı sıra kurumsal ağ çözümlerindeki iddiasını sergiliyor. Ayrıca akıllı ev teknolojilerine yatırımını sürdüren şirket, bu alanda da en yeni ürünlerini IFA’da tanıtıyor.

0

Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl birçok teknoloji fuarı yapılamazken, sayılı teknoloji etkinliklerinden biri olan IFA, 3-5 Eylül tarihleri arasında Berlin’de kapılarını açtı. Dünya ağ pazarının önde gelen oyuncusu TP-Link, her türlü olumsuzluğa karşın bu yıl da IFA’da yerini aldı ve en yeni çözümlerini ziyaretçilere tanıtmaya başladı.

Son yıllara kadar daha çok bireysel ağ çözümleri ile tanınan TP-Link, son birkaç yıldır kurumsal ürünleriyle de iddialı olduğunu vurguluyor ve dünya genelinde kurumsal çözümleriyle de giderek büyüyen bir pazar payı elde ediyor. Şirket bu yıl IFA’daki standında da kurumsal alandaki iddiasını ortaya koyuyor ve yeni nesil pek çok kurumsal ağ çözümünü tanıtıyor. Bireysel ağ ürünleri kategorisinde ise Wi-Fi 6 teknolojili çözümlerine standda yer veren şirket, ayrıca akıllı ev teknolojilerindeki yeni yatırımlarını ziyaretçilerin dikkatine sunuyor.

5G, Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojilerini buluşturan ürün: Deco X80

IFA’daki TP-Link standında en dikkat çeken ürünlerden biri, bu yılın en popüler üç ağ teknolojisini bir arada sunan Deco X80. 5G, Wi-Fi 6 ve Mesh teknolojilerini barındıran Deco X80, çok yüksek hızda kablolu ve kablosuz ağ oluşturuyor. Yıldırım hızında 5G genişbant bağlantısı, çarpıcı Wi-Fi 6 ağ deneyimi ve tüm evi kapsayan Mesh WiFi teknolojisini bütünleştiren bu ürün ile hayal gücünün ötesinde birinci sınıf bir ağ deneyimi yaşanıyor.

Akıllı, güvenli, kolay…

TP-Link, akıllı ev teknolojilerine ciddi yatırım yapan ve kaliteli ürünleriyle bu pazarda önemli bir yer edinen bir marka. Şirket IFA’da akıllı ev alanında sadece yeni modellerini tanıtmıyor, aynı zamanda akıllı evlerin güvenliği gibi çok önemli bir konuda Avira ile ortaklaşa geliştirdikleri HomeShield çözümünü de duyuruyor. Wi-Fi yönlendiriciler ve Deco Mesh Wi-Fi sistemleriyle birlikte satışa sunulacak olan ve IoT (Nesnelerin İnterneti) güvenliği konusunda uzman olan Avira tarafından desteklenen HomeShield, ev ağ güvenliği için güçlü bir kalkan. IoT cihazlarının korunması, gerçek zamanlı antivirüs yazılımı, sağlam ebeveyn denetimleri ve özelleştirilebilir hizmet ile akıllı evlerdeki ciddi sorun olan güvenlik için önemli bir çözüm.

TP-Link, IFA’da Tapo serisi akıllı ev çözümlerini de tanıtıyor. Tanıtılan ürünler arasında en dikkat çekici olanı ise akıllı radyatör vanası. Tapo E100 model akıllı radyatör vanası, evlerde her odanın uygun sıcaklıkta tutulması için tasarlanmış ve Tapo uygulaması ile her yerden kolayca radyatörleri yönetmeyi sağlıyor. Akıllı kontrol, sıcaklık çizelgesi, açık pencere algılama gibi gelişmiş özelliklerle konforun yanı sıra enerji tasarrufu da sunuyor.

TP-Link, kurumsal ağ çözümlerindeki iddiasını IFA’da da ortaya koyuyor

Son yıllarda kurumsal ağ çözümlerinde de iddialı olan ve bu pazarda önemli bir pay elde eden TP-Link, IFA’da bu alandaki çok çeşitli çözümleriyle dikkatleri çekiyor. Farklı ağ donanımlarının yanı sıra kolay yönetimi sağlayan bulut destekli yeni ağ yönetim yazılımını da standında kurumsal ziyaretçilere tanıtan şirket, ayrıca ilk kez kurumsal güvenlik kamerası markası olan VIGI’yi de IFA’da duyuruyor.

TP-Link standında tanıtılan kurumsal çözümler arasında kurumsal ağların yönetimini son derece kolaylaştıran Omada SDN yönetim yazılımı öne çıkıyor. Yüzde 100 bulut destekli olan ve her tür ağ ürününü (erişim noktası, ağ anahtarı vb) tek yerden yönetmeyi sağlayan Omada SDN, ağ yönetimini basitleştirmeyi ve daha yüksek verimlilik, daha yüksek güvenilirlik ve daha yüksek güvenlik ile bir iş ağı oluşturmaya yardımcı olmayı hedefliyor. TP-Link standında ayrıca şirketin kurumlar için geliştirdiği ve en yeni teknolojilere sahip geniş ürün ailesi de yer alıyor. Bu ürünler arasında Wi-Fi 6 destekli Omada erişim noktaları, kurumsal ağlar için ışık hızında bağlantı sağlayan yeni JetStream ağ anahtarları (switch), güvenli ve güvenilir profesyonel SafeStream yönlendiriciler (router) ve ağ denetleyici donanım olan yeni OC300 denetleyici de yer alıyor.

VIGI: Profesyonel güvenlik teknolojileri markası

TP-Link’in IFA’daki önemli bir sürprizi de yeni alt markası VIGI. Kurumsal pazarda şirketin kararlılığının bir göstergesi olan VIGI, profesyonel güvenlik teknolojileri üretecek. VIGI’nin ilk aşamada ortaya çıkan ürünleri ise kurumsal güvenlik kameraları. VIGI, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyacını karşılayacak ve küçük işletmelere uygun fiyatlı güvenlik teknolojileri sunmayı hedefliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here