Ana sayfa Haber Titanfall 2 Steam’de rekor kırdı

Titanfall 2 Steam’de rekor kırdı

Titanfall 2, Apex Legends ve satış sayesinde Steam'de rekor oyuncu sayısına ulaştı. Titanfall için hazır olun.

0

Son 24 saatte Titanfall 2, Steam‘de 16.958’lik yeni bir zirve oyuncu sayısına ulaştı. 2020 yılının Haziran ayında mağazadaki lansmanına geri döndüğünde, 13.427 oyuncuya ulaşmıştı. Nisan ayının ortasına kadar istikrarlı bir şekilde birkaç bine düştü. Bu sıçrama, kısmen fiyatın 7,50 dolara düştüğünü gören bir Steam satışı sebebiyledir. Ancak Respawn’ın önceki atıcısı da şu anki atıcı Apex Legends sayesinde ilginin yeniden canlandığını gördü.

Respawn’ın 2016 nişancı oyunu Titanfall 2, iki hafta öncesine göre eşzamanlı kullanıcıların % 750’den fazla artmasıyla Steam’deki oyuncu etkinliğinde yeniden canlandı.

Neymar Fortnite’a ne zaman geliyor

Titanfall 2, Steam’de büyük bir artış yakaladı

Oyunun artışının nedeni, 15 Nisan’da gerçekleşen satış fiyatındaki indirimdir. SteamDB’ye göre, indirim Titanfall 2’nin aktif oyuncu sayısının iki günde % 650 arttığını gördü. Kısa bir süre sonra, oyun tüm zamanların rekorunu 17.000’in biraz altında kırdı.

Önümüzdeki Apex Legends Sezon 9, bir ayarı paylaştığı Titanfall 2’ye bir dizi referans içerecek. Yakın zamanda yayınlanan bir video, yakında çıkacak olan efsane Kairi “Valkyrie” Imahara’yı tanıttı. Babasının makinasıyla gezerken görülen ateşli bir titan pilotu Titanfall 2’nin zeplin seviyesinin patronu olan Viper’dı.

Son zamanlarda, Apex Games’i yaratan ve 2014’teki ilk Titanfall’dan bu yana yinelenen bir karakter olan IMC paralı askeri Kuben Blisk’i daha çok gördük.

Oyunculardaki artış, muhtemelen Titanfall karakterlerine ve hikaye noktalarına doğrudan atıfta bulunan yeni Apex Legends sezonunun son duyurusu tarafından yönlendirilmiş olacak. EA’ya göre battle royale spin-off’unda 100 milyondan fazla oyuncu var.

Önceki Titanfall 2 indirimleri, aktif oyuncularda çok daha küçük artışlar gösterdi.

Stüdyo, kısmen Call of Duty ve Battlefield ile doğrudan rekabet ettiğini gören zorlu bir lansman penceresi nedeniyle, Titanfall 2’nin iyi satıldığını söyledi. Ancak Respawn’ın istediği kadar iyi olmadığını ifade etti. Dahası stüdyo 2017’de geri döndü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here