Ana sayfa Haber Tesla’da Satışlar Nedeniyle Kafalar Biraz Karışık

Tesla’da Satışlar Nedeniyle Kafalar Biraz Karışık

0

Dünya ülkelerindeki araçların elektrikli olmasını sağlayan Tesla’da satışlar nedeniyle bazı karışıklıklar ortaya çıkmış durumda. Kimileri şirketin batmak üzere olduğunu söylerken, bazıları da üretim rekorları olduğunu iddia ediyor.

Tesla şirketinin satış rekorları kırmaya hazırlandığını iddia eden kişi ise şirketin sahibi Elon Musk. Kendisi verdiği bir röportajda Tesla şirketinin 50.000 adet sipariş aldığını ifade etti. Onun söylediğine göre bu sipariş, sadece 2019 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşenler.

Tesla’da satışlar yükselişe geçiyor

Şirketin satışlarındaki bu artış, bizlere daha çok umut verici olarak görünüyor. Her ne kadar piyasa ile arası sürekli olarak bozulsa bile, Elon Musk daha temkinli davranmaya çalışıyor.

Tesla, çevreci araç konusunda son derece önemli çözümler getirilmiş nadir firmalardan bir tanesi. Üstelik geçen yıl 90.000 araç satan şirket, bu hedefini ciddi oranlarda arttırmaya çalışıyor. Kimileri Tesla için ilerleyen zamanların satış rekortmeni dese bile, yine de günümüzde şirketin büyük sorunlarla mücadele ettiği açık.

Peki sizce de Tesla, satış konusunda gerekli başarıyı elde edebilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here