Ana sayfa Araba Tesla Üretim Problemleri Bakın Nelere Neden Oldu

Tesla Üretim Problemleri Bakın Nelere Neden Oldu

0
Tesla Üretim Problemleri Bakın Nelere Neden Oldu

Tesla üretim problemleri daha önceden de ortaya çıkmasına rağmen ilk defa ciddi boyutlara ulaştı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Elon Musk’ın CEO’luğunu devam ettirdiği Tesla şirketinin gözde araçları içerisinde yer alan Model S ve Model X tartışmaların odağında. Eylül 2013 ile Ocak 2018 arasında 29.193 araç üretildi ve bu araçların tamamında süspansiyon problemi vardı.

Tesla üretim problemleri giderek büyüyebilir

Çin Devlet Pazar Düzenleme İdaresi tarafından yapılan açıklamalara göre, herhangi bir darbe sonrasında bahsi geçen Tesla araçlarında çatlaklar veya daha büyük problemler meydana gelebilir. Söz konusu çatlak iç aksamlarda olması nedeniyle pek kolay farkedilemiyor.

Tesla üretim problemleri

Özellikle de son dönemlerde Çin’de birçok Tesla aracı geri gönderildi. Bu araçların; hem bazı çatlaklar sebebiyle hem de direksiyonlarda oluşabilecek hasarlar nedeniyle geri çağrıldığı ifade ediliyor. Bunun, düzenli uygulanan Çin politikası olmaması herkesin umudu. Bundan sadece 4 yıl kadar önce yine benzer bir problem nedeniyle Tesla araçları geri çağrılmıştı.

Model S ve Model X gibi otomobiller ABD’de üretildi. Çin tarafından uygulanan engellemenin bununla alakalı olup olmadığı büyük merak konusu. Donald Trump tarafından Çin’e büyük baskı uygulanıyor ve bu baskı tüm ABD şirketleri üzerinden gerçekleşiyor. Şimdi ise Çin misilleme yapmaya devam edecek gibi görünüyor.

Tesla Otonom Araçlar Hacklenebilir Mi? Yeni Bir Yöntem Buldular!

Özellikle de son dönemlerde Çin, birçok Avrupa ülkesine ve ABD’ye yoğun baskı uygulamaya çalışıyor. Model S ve Model X araçları bu baskının sadece küçük bir bölümü. Sizce Tesla şirketine yapılan baskılar artacak mı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here