Ana sayfa Donanım Güncel Tesla Supercharger İstasyonlarında Fiyatlar Arttı

Tesla Supercharger İstasyonlarında Fiyatlar Arttı

0

Gelen son bilgilere göre Tesla Supercharger İstasyonlarında bir miktar fiyat artışı oldu. Bu nedenle Tesla sürücülerinin şarj cihazında biraz daha fazla para harcaması gerekecek.

Peki Fiyat Artışı Hangi Düzeyde Oldu ?

Şimdiye kadar şirket; eyalet/bölge fiyatlandırma şeması altındaki sürücüleri ücretlendirdi. Electrek’e göre şirket şimdi, yerel talep ve güç oranlarını dikkate almak için bireysel bir şarj istasyonu yapısına geçiyor.


Kuruluş; New York sürücülerinden en son kWh başına 0.24 ABD Doları tutarında bir devlet ücreti almak zorunda olduklarına dikkat çekti. Bu değişiklik New York City’de değişim sırasında kWh başına % 33’e yükseldi ve Avrupa’daki sürücülerin de artış bildirdiğini belirtti.

Tesla sözcüsü Electrek’e yaptığı açıklamada; şirketin “yerel elektrik maliyetlerindeki ve alan kullanımındaki farklılıkları daha iyi yansıtacak şekilde Supercharging fiyatını değiştirdiğini” söyledi.

Fiyatlandırma programındaki değişiklik, Tesla CEO’su Elon Musk’un müşterilerin Tesla’yı da satın alan arkadaşlarına 6 ay boyunca bedava olanak tanıyan müşteri sevk programına son vereceğini duyurmasının ardından geldi.

Hareket, geçen sonbaharda 2 yıl içinde ilk kez kar eden şirket için, maliyet düşürücü bir önlemdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here