Ana sayfa Haber Tesla Otonom Sistemler İçin Ne Kadar Hazır?

Tesla Otonom Sistemler İçin Ne Kadar Hazır?

0
Tesla tam otonom sürüş

Dünya genelinde büyük bir merak uyandıran Tesla otonom sistemler, giderek daha fazla dikkat çekmeye başladı. Özellikle de firmanın kendi kendisini sürdüğünü iddia ettiği araçlar için, yakın bir tarih verildi. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Otonom sistemlere sahip araçlar, her zaman için çok fazla dikkat çekmeyi başardı. Özellikle de, bu tür araçların kendi kendisini sürebilme yeteneğine sahip olması gerçekten de hayranlık uyandırıcı. Öte yandan bu tür araçların sistemlerine bakıldığında, şu an için dünyanın buna pek hazır olmadığını söyleyebiliriz. Fakat Elon Musk, bu konuda neredeyse hazır seviyede olduklarını ifade etti.

Tesla otonom sistemler yakında kullanıcıyla buluşabilir

Otomobil markalarının satış konusunda büyük bir gerileme yaşadığı şu son günlerde, Tesla ilginç bir grafik çiziyor. Satışlarında bir miktar yükseliş yakalamayı başaran Tesla, aynı zamanda otonom sistemler aracılığıyla büyük bir avantaj oluşturmak istiyor.

Dünya Yapay Zeka Konferansı’nda konuşan Elon Musk, otonom sistemlere hiç olmadığı kadar yakın olduklarını ifade etti. Ona göre çok kısa bir süre içerisinde bu tür sistemler kullanıcılar tarafından aktif hale getirilebilir.

GoPro Hero 8 artık web kamerasına dönüşüyor

Bazıları ondan kesin bir tarih istedi. Elon Musk, 2020 yılının sonlarında böyle bir şeyin mümkün olduğunu ifade etti. Genel olarak bakıldığında Tesla şirketinin gerçekten de bu sistemlere hazır olduğu görülüyor. Sizce de 2020 yılı bunun için milat kabul edebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here