Ana sayfa Haber Tesla Koronavirüsü Hiçe Sayıyor: İşçiler Geri Çağrıldı

Tesla Koronavirüsü Hiçe Sayıyor: İşçiler Geri Çağrıldı

1
Tesla model 3 güncellemeleri

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden bir tanesi olan Tesla Koronavirüsü hiçe sayıyor. Bundan kısa bir süre önce Tesla CEO’su Koronavirüsün önemli bir hastalık olmadığını iddia etmişti.

Dünya genelinde çok ağır sonuçları olan Koronavirüs, Tesla şirketinin pek umrunda değil gibi görünüyor. İşçilerini geri çağıran kuruluş herkesin yan yana olduğu fabrikalarda üretime devam edecek.

Tesla büyük tepki topladı

Apple başta olmak üzere dünyanın bütün şirketleri bu salgın süreci nedeniyle işçilerine gelmeyin çağrısı yapmıştı. Birçoğunun evden çalışma imkanı olduğu için şirket buna müsaade etti.

Basit bir örnek vermek gerekirse, Apple yerinde olacaktır. Şirket, mağazalarını henüz yeni yeni Çin içerisinde açmaya başladı. Ancak buna rağmen yoğun önlemler ile buna izin veriliyor. Apple kendi mağazalarını açmaya hazır değil.

Tesla ise böyle düşünmüyor. Hızlı bir şekilde çalışma hayatına geri dönülebilir mantığı hakim. Elbette Tesla fabrikalarında gerekli önlemler alınacaktır. Ateş ölçümü ve maske kullanımı gibi birçok detay en fazla dikkat edilen konular arasında. Sizce Tesla, fabrikalarını erken açarak hastalığın kötüleşmesine neden olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.