Ana sayfa Araba Tesla fabrikasında Covid alarmı! Elon Musk düşünceler içerisinde!

Tesla fabrikasında Covid alarmı! Elon Musk düşünceler içerisinde!

Tesla'nın, geçen Mayıs ayında yeniden açılmasının ardından Kaliforniya fabrikasında 450 koronavirüs vakası olduğu bildirildi. Şirket, ilçe sağlık emirlerine aykırı olarak Fremont fabrikasında üretime yeniden başlamıştı.

0

Bir Elon Musk markası olan Tesla, geçen Mayıs ayında yeniden açılmasının ardından Kaliforniya fabrikasında 450 Covid -19 vakası olduğunu bildirildi. Şirket, ilçe sağlık emirlerine aykırı olarak Fremont fabrikasında üretime yeniden başlamıştı.

Geçen Mayıs ayında sağlık departmanının verdiği emirlere aykırı olarak yeniden açıldıktan sonra, Elon Musk markası Tesla Kaliforniya, Fremont’daki fabrikası, PlainSite yasal web sitesinden gelen yeni verilerin (Washington Post aracılığıyla) gösterdiğine göre, Aralık 2020’ye kadar 450 COVID -19 vakası gördü.

Durun ve Jaguar E-Type 60 Edition’ı takdir edin

TESLA COVID NEDENİYLE TESİSİ KAPATMIŞTI

Geçen Mart ayında Fremont fabrikasının bulunduğu Alameda İlçesindeki halk sağlığı yetkilileri, ülke genelinde koronavirüs vakaları artarken “temel” dışındaki tüm işletmelerin açık kalmasını kısıtladı. Tesla emre karşı çıktı ancak sonunda 23 Mart’ta tesisi kapattı. Ancak birkaç gün sonra Tesla, kamu sağlığı düzenini ihlal etmesine rağmen Fremont fabrikasında üretime yeniden başladı. Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da Fremont işçileriyle fabrika katında olmayı planladığını ve yerel yetkililere onu tutuklamaları için alay ettiğini söyledi.

ELON MUSK FABRİKAYI KALİFORNİYA DIŞINA TAŞIMAKLA TEHDİT ETTİ

Tesla’nın yeniden açılış planı, Mart emirlerine aykırı olarak zaten açık olmasına rağmen daha sonra onaylandı. Geçen yılın koronavirüs yerinde barınma emirlerinin sesli bir eleştirmeni olan Musk, Fremont fabrikasını Kaliforniya dışına taşımakla tehdit etti. Tesla, geçen yılın 9 Mayıs’ta kapatma emri nedeniyle Alameda ilçesine dava açtı, ancak davayı iki haftadan kısa bir süre sonra düşürdü.

Post, PlainSite tarafından elde edilen belgelerin Tesla’nın Mayıs 2020’de yaklaşık bir düzine COVID-19 vakası raporuna sahip olduğunu gösterdiğini ve sayıların tesiste 125 yeni virüs vakası görülen Aralık ayına kadar artmaya devam ettiğini bildirdi. Tesla, Fremont tesisinde yaklaşık 10.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Şirketlerin potansiyel bir koronavirüs enfeksiyonu riskiyle çalışamayan veya çalışmak istemeyen işçileri ağırlamadığına dair devam eden şikayetler var. Tesla, fabrika işçilerine geri dönerken kendilerini güvende hissetmezlerse evde kalabileceklerini söylerken, yaz başında Tesla’nın ortaya çıkmayı reddeden personeli kovduğu haberleri ortaya çıktı.

Dalga (umarız) yatıştıkça ve daha fazla fabrika işçisi aşılandıkça durum muhtemelen iyileşecektir. Yine de bu, Tesla’nın 2020’deki rekor üretim rakamlarına yönelik çabasının sağlık maliyetlerine sahip olduğunu ve 2021’de muhtemelen daha fazla ücret alacağını gösteriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here