Ana sayfa Donanım Güncel Tesla Autopilot Kar Fırtınasında Bile Son Derece Etkili

Tesla Autopilot Kar Fırtınasında Bile Son Derece Etkili

0

Tesla’nın Autopilot’u gibi otonom sürüş ve sürücü destek sistemleri hakkındaki en büyük sorulardan biri de; yağmur, kar vb. zorlu koşullarda nasıl performans gösterecekleridir.

Soruyu cevaplamak için, Tesla Model 3 sahipleri bir kar fırtınasında test etmek için Autopilot kullandı.

Tesla Autopilot Beklentilerin  Üstüne Çıktı

Tesla Autopilot; otonom sürüş özelliklerinin oldukça etkileyici bir uygulaması olsa da, hala sadece “beta” dır ve her zaman kontrol etmeye hazır olan sürücüyle birlikte kullanılması amaçlanmıştır.

Ayrıca, sistemi karayolu üzerinde ve açık koşullarda kullanmak daha iyidir. Bununla birlikte Tesla; sürücülerin çoğu yolda ve hemen hemen her türlü hava koşulunda çalışmalarına izin veriyor.

Bu yüzden Model 3 sahibi Rémi Bergeron, sistemin nasıl adil olacağını görmek için bir kar fırtınası sırasında Quebec otoyolundaki Autopilot’u test etmeye karar verdi.

Videonun bazı bölümlerinde, görmenin kardan etkilendiğini görebilirsiniz. Diğer kısımlarda; yol işaretleri karla kaplı olsa bile, Autopilot şaşırtıcı bir şekilde başarılı oldu. Bununla birlikte, video açıkça sistemin bu tür koşullara uymaya hazır olmadığını gösteriyor.

Adil olmak gerekirse, bu sürüş koşulları insanlar için de zordur. Ancak karların görüş alanlarını potansiyel olarak bloke ettiği durumlarda, sensörlerin nasıl başarılı olduğu sorusu her zaman vardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here