Ana sayfa Haber Tesla Autopilot Birinin Daha Ölümüne Neden Oldu!

Tesla Autopilot Birinin Daha Ölümüne Neden Oldu!

0

Dünyanın en saygın şirketlerinden birisi olarak bilinen Tesla, yine Autopilot modu ile tartışmaya açıldı. Tesla Autopilot, bugüne kadar iki kez ölüme yol açmıştı.

7 Mayıs 2016’da, Joshua Brown adında 40 yaşında bir erkek, Tesla Model S’nin Florida’daki Williston yakınlarındaki US Highway 27A’da yolunu geçen bir traktör römorkuyla çarpıştığı sırada öldü. Yaklaşık üç yıl sonra 50 yaşındaki Jeremy Beren Banner, benzer şekilde bir Florida otoyolunda öldü.

Tesla Autopilot tartışmaların odağında

Araçların hiçbir sürücü müdahalesi olmadan otomatik bir şekilde hareket etmesini sağlayan Autopilot, maalesef şu an için en önemli otomotiv konularından birisi. Şirketin sürekli olarak bu tarz Autopilot kazalarına neden olması, bu teknolojinin rafa kaldırma ihtimali ortaya çıkarıyor.

Yalnızca Tesla değil, aynı zamanda Apple ve İntel gibi devasa şirketler de Autopilot konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu tür kazalar, muhtemelen şirketlerin daha çok önlem alarak gelişme kaydetmesini sağlayacak.

Şu an için en büyük tartışmalardan bir diğeri de, Autopilotu modunun tamamen serbest bırakılması gerekip gerekmediği. Tesla, her şeyin otomatik pilota devredilmesine karşı çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here