Ana sayfa Araba Tesla Araçlarında Büyük Hata Var! Şirkete Dava Açıldı

Tesla Araçlarında Büyük Hata Var! Şirkete Dava Açıldı

0
Tesla üretim problemleri

Dünyanın en büyük elektrikli araç şirketlerinden bir tanesi olan Tesla, Model 3 gibi ürünlerinde büyük sorunlar yaşamaya başlıyor. Firma normal şartlarda garantisini vermiş olduğu araç boyası ile ilgili pek iyi günler geçirmiyor.

Kuzey ülkelerinde aşırı derecede buzlanma ve kar yağışının olduğunu bilirsiniz. Özellikle de İskandinav ülkeleri bu konuda en fazla problem yaşayan ülkeler arasında yer alır. Tesla kısa bir süre önce bu problemi çözebileceğini iddia etmişti.

Tesla araçlarının boyaları kalkıyor

Kuzey bölgelerdeki buzlanma nedeniyle yollara çok fazla tuz veya kum atılıyor. Bu durum araçların alt kısmındaki boyaların kalkmasına neden oluyor. Tesla firması satışını yaptığı bir boya kalkmasını önleyici kit ile bu sorunu çözeceğini söylüyordu.

Şirketin kullanıcılara sattığı bu ürünü kullananlar zamanla aynı problemleri yaşamaya devam etti. Tesla şirketinin bu problemi tamamen gidereceğini iddia ettiği kitler bir noktada pek işe yaramamış oldu. Araçların alt kısımlarındaki boyalar küçük veya büyük ölçüde hasar gördü.

Özellikle de Tesla Model 3 ürünlerinde çok fazla yaşanan bu sorun, firmanın mahkemeye verilmesine neden oldu. Açılan dava sonucunda, Tesla şirketi kullanıcılar ile mahkeme yollarına düştü. Henüz davanın nasıl sonuçlanacağı bilinmese bile, herkes bunu merak ediyor. Sizce Tesla kullanıcıları bu konuda haklı mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here