Ana sayfa Donanım Temiz Enerji Talebi Giderek Büyüyor: Büyük Teşvikler Verilecek!

Temiz Enerji Talebi Giderek Büyüyor: Büyük Teşvikler Verilecek!

0
hidrojen kaynaklı temiz enerji kullanımı

Dünya genelinde temiz enerji talebi ile ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor. Hem devletlerin hem de enerji şirketlerinin temiz enerjiye olan istekleri günden güne daha fazla artıyor. Dilerseniz detaylara hep beraber bir göz atalım.

Temiz enerji ile ilgili olumlu haberler dünyanın dört bir yanından geliyor. Örneğin dün Fransa tarafından çok önemli bir karar verildi. Ülkede nükleer rektörlerden birisinin kapatılmasına karar verildi. Şu anda Fransa’da aktif olarak hizmet veren 58 nükleer reaktör bulunuyor. Bunlardan herhangi birisinin veya hepsinin patlaması ciddi bir zarara neden olabilir.

Temiz enerji talebi devletleri harekete geçiriyor

Rüzgar, Güneş ve su gibi faktörlerden elde edilen enerji türleri genellikle doğal enerji olarak adlandırılıyor. Özellikle de güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere Tesla şirketi güneş enerjisinden maksimum oranda yararlanmak için yeni teknolojiler geliştiriyor.

temiz enerji talebi

Son yapılan araştırmalara göre dünya genelinde temiz enerjiye olan talep en az %25 artış gösterdi. Son dönemlerde meydana gelen küresel felaketler bunun en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Sibirya’da hava sıcaklıklarının 30 dereceyi geçmesi ve küresel iklim değişikliği insanların daha fazla temiz enerjiye yönelmesini sağladı.

Bütün dünya ülkeleri teker teker kendi nükleer santrallerini kapatmaya çalışıyor. İtalya gibi şirketler ise teşviklerle insanların bu tür enerjiler kullanmasını istiyor. İtalya’da çatılarına güneş enerji paneli kuranlara teşvik veriliyor. Muhtemelen ilerleyen yıllarda Dünya genelinde daha fazla teşvik verilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here