Ana sayfa Haber Telegram sesli sohbet özelliğini getiriyor

Telegram sesli sohbet özelliğini getiriyor

Telegram'ın en son güncellemesi, Grup Çağrıları ile birlikte mevcut olan Sesli Sohbetleri de beraberinde getiriyor.

0

Bu yılın Ekim ayında yeni arama filtreleri, gruplar için anonim yöneticiler, kanal yorumları, canlı konumlarda mesafe uyarıları ve daha birçok özellik aldıktan sonra, Telegram şimdi anlık mesajlaşma programına yeni bir Sesli Sohbetler özelliği getiren başka bir büyük güncelleme alıyor. Yeni Sesli Sohbetler özelliği, Discord gibi uygulamalardaki ses kanallarına çok benzer şekilde çalışır. Kullanıcılara istedikleri gibi katılabilecekleri veya ayrılabilecekleri kalıcı bir konferans görüşmesi sunar.

Call of Duty: Mobile sezon 13 güncellemesi nasıl indirilir

TELEGRAM BLOG GÖNDERİSİNDE AÇIKLADI

Telegram’dan yeni bir blog gönderisine göre, en son güncellemenin ardından kullanıcılar herhangi bir Telegram grubunu sesli sohbet odasına dönüştürebilecek. Bu Sesli Sohbetler, mevcut metin ve medya tabanlı iletişime paralel olarak çalışacak. Grup üyelerine, ihtiyaç duyulduğunda bir sohbete hızla girip çıkma seçeneği sunacak.

Yeni Sesli Sohbetler Telegram’ın mevcut grup çağrıları özelliği gibi görünse de, ikincisinden çok daha fazla esneklik sunar. Aktif bir sesli sohbete sahip grupların üst kısmında, tek bir dokunuşla sesli sohbete katılmanıza olanak tanıyan Katıl düğmesi bulunur. Bu özel bir çubuğu gösterdiği için, Sesli Sohbetlere katılmak çok daha kolaydır. Yukarıda bahsedilen çubuk aynı zamanda, aktif katılımcıların toplam sayısını gösteren bir sayaçla birlikte, o anda sesli sohbette olan kullanıcıların profil resimlerini de gösterir.

TELEGRAM’A GELEN SON GÜNCELLEMENİN ÖZELLİKLERİ

Bir Sesli Sohbete katıldığınızda, uygulamada gezinme, sohbetlere göz atma ve herhangi bir sorun yaşamadan mesaj gönderme özgürlüğüne de sahip olursunuz. Ayrıca, sesli sohbete geri dönmek zorunda kalmadan istediğiniz zaman kendi sesini kapatabilir veya açabilirsiniz. Böylece mikrofon kontrollerine hızlı erişim elde edersiniz. Dahası, Android kullanıyorsanız, Telegram arka planda çalışırken bile mikrofon kontrollerine hızlı erişim sunar. Ayrıca aktif katılımcılara genel bakış sağlayan sistem genelinde hareketli bir widget’a da erişebilirsiniz.

Blog gönderisinde ayrıca, Telegram’ın yeni Sesli Sohbet özelliğinin “birkaç bin katılımcıyı” barındırabileceği ve bu da birçok yeni olasılığın önünü açtığı belirtiliyor. Grup yöneticisiyseniz ve diğer üyelerle Sesli Sohbetleri denemek istiyorsanız, üç noktalı menü simgesine dokunup yeni Sesli Sohbeti Başlat seçeneğini seçerek grubunuzda etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, Telegram’ın masaüstü istemcisini kullanıyorsanız, sesli sohbetler için bas-konuş ayarına da erişebileceğinizi belirtmekte fayda var.

SESLİ SOHBETLER DIŞINDA TELEGRAM NELER ALIYOR?

Yeni Sesli Sohbetler özelliğinin yanı sıra, Telegram için en son güncelleme birçok yeni özellik getiriyor. Yükleme sürelerini iyileştirmesi gereken animasyonlu çıkartmalar için küçük bir güncelleme alıyor. Ayrıca Android cihazlarda SD kart depolama desteği, Android’de birkaç yeni animasyon, medya düzenleyici için iyileştirmeler ve daha hareketli emoji desteği de sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here