Ana sayfa Haber Teknoloji Şirketleri Büyük Sorunlarla Boğuşuyor: Özellikle Sosyal Medya Kuruluşları!

Teknoloji Şirketleri Büyük Sorunlarla Boğuşuyor: Özellikle Sosyal Medya Kuruluşları!

0
Teknoloji Şirketlerinin Hisseleri Aşağı Doğru Yuvarlanabilir
Eğitim ve Öğretimde “Akıl” Devrimi

Tüm Dünyaya yön verebilecek güce sahip olan teknoloji şirketleri büyük sorunlarla karşı karşıya. Bu problem ilk başlarda maddi sebeplerden dolayı görünse bile aslında durum hiç öyle değil diyebiliriz. İşin aslı biraz daha karmaşık.

Sadece birkaç dakika internette zaman geçirmek istediğinizde bile yüzlerce seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Aslında siz farkında olmasanız bile seçim yapmak sizin bir parçanız haline gelir. Teknolojinin devleri bu konuda son derece çaresiz kalabiliyor. Onlar, büyük bir çaresizlik içerisinde. Buna neden olan konu ise bir paradoks.

Teknoloji şirketleri paradoksun içinde kayboldu

YouTube, Twitch, TikTok ve Instagram gibi birçok dijital eğlence platformu günlük hayatımızın çok önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sadece onlar arasında bile binlerce seçim yapmak zorunda kalabiliyoruz. Çok fazla seçenek olması aynı zamanda kafa karışıklığına neden oluyor.

 teknoloji şirketleri

Seçim yapan 3 farklı gruptan bahsedebiliriz. Birinci grup en iyisini talep edenler, ikinci grup ise yeteri kadarını, üçüncü grup minimum gereksinimlerini karşılamakla yetinenler. Tüm bu gruplar teknoloji şirketleri arasında seçim yaparken çok zorlanabiliyor.

Çok fazla seçeneğe sahipseniz bu durum kafa karışıklığına neden olabilir. Az seçenek ise sizi oradan uzaklaştırır. Teknoloji firmaları, bakalım bu paradokstan çıkabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here