Ana sayfa Haber Techland, Dying Light 2 için müjdeyi verdi

Techland, Dying Light 2 için müjdeyi verdi

Bir Techland geliştiricisi, PS5 ve Xbox Series X'teki Dying Light 2'nin ışın izleme, 4K ve 60 FPS seçeneklerini etkinleştiren modları destekleyeceğini açıkladı.

0

Yakın tarihli bir röportajda, Techland oyunu Dying Light 2 render yönetmeni Tomasz Szałkowski, oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X’te 4K, ışın izleme ve 60 FPS seçeneklerini etkinleştiren modları destekleyeceğini doğruladı. Geliştirici Techland, E3 2018 sırasında merakla beklenen devam filmini duyurdu. Ardından daha sonra 2020 baharında bir lansman olacağını vaat etti.

İçeriden gelen raporlar, Techland’ın iddia edilen zayıf liderliği ve zehirli çalışma ortamı üzerindeki projenin sayısız gelişim sıkıntısını suçluyor. Bununla birlikte, stüdyo genel olarak işlerin yolunda gittiğinden emin görünüyor, özellikle de yakın zamanda yayınlanan bir geliştirici güncellemesinde açıkça görülüyor. Söz konusu güncelleme, geçtiğimiz ay Techland personelinin öfkeli ve endişeli hayranlarından tweetleri okuyan bir videoda ortaya çıktı. Ekibin şu anda Dying Light 2 için 2021 sürümünü hedeflediğini doğruladı. Yeni nesil konsolların nispeten yeni lansmanı düşünüldüğünde, Dying Light devam filminin bundan yararlanıp yararlanmayacağına dair birçok soru da bulunuyor.

FIFA 21 Stadia incelemesi

DYING LIGHT 2 GELİŞTİRİCİSİ TECHLAND MÜJDEYİ VERDİ

Wccftech ile konuşan render yönetmeni Tomasz Szałkowski, “ana” konsollar olan PS4 ve Xbox One’ın Techland’ın önceliği olduğunu söyledi. Amaç, deneyimin bu versiyonunun olabildiğince yüksek kalitede olmasını sağlamaktır. Ancak ışın izleme gibi yeni nesil özellikler, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te büyük ilgi görmeye devam edecek. Szałkowski’ye göre, yeni konsollardaki Dying Light 2 oyuncuları, Techland’ın planlanan kalite ve performans modlarının yanı sıra 4K’yı da dört gözle bekleyebilir. Performans, 60 FPS yeteneğinin kilidini açarken, ışın izleme işlevini etkinleştirecek. Geliştirici, “Performans üzerinde çok çalıştığımız için, bu noktada daha fazla ayrıntı veremem. Mümkün olduğunca yeni nesillere sıkıştırmaya çalışıyoruz.” diye ekledi.

YENİ ÖZELLİKLERİN NE ZAMAN GELECEĞİ MERAKLA BEKLENİYOR

Szałkowski’nin yanıtının ifadesi, 4K’nın hem performans hem de kalite modlarında kullanılabileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Stüdyo ek ayrıntıları paylaşmadığından, daha ince ayrıntıların şimdilik beklemesi gerekecek. Techland’ın daha fazla bilginin ne zaman yüzeye çıkmaya başlayacağı konusundaki sessizliği göz önüne alındığında, hayranların ne kadar bekleyeceği bir muamma olarak kalıyor.

En azından stüdyonun ileriyi düşündüğü açık. Ancak bu, hayranların endişelerinin azaldığı anlamına gelmez. Halen Techland’ın mevcut üretim sorunları ve salgının kalıcı etkileri nedeniyle Dying Light 2’yi gelecek yıla erteleyebileceğini düşünenler var.

Dying Light 2, bu yıl belirsiz bir tarihte PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X | S platformlarında piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here