Ana sayfa Haber Tech Data’dan 750 Milyon USD Yatırım

Tech Data’dan 750 Milyon USD Yatırım

Apollo'nun iştirakleri tarafından yönetilen fonların satın aldığı Tech Data, önümüzdeki beş yıl boyunca dijital dönüşümünü hızlandırmak için 750 milyon dolar yatırım yapacak.

0

Yatırım şirketi Apollo Global Management, Inc. Apollo Global Management’a bağlı iştiraklerin yönettiği fonlar   tarafından satın alınan Tech Data, beş yıl boyunca dijital dönüşüme yaklaşık olarak 750 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu. Bu yatırımla Tech Data, teknoloji alanında işletmeler için gelişmiş deneyimleri ve daha fazla çevikliği sunacak şekilde inovasyonu hızlandırma stratejisini destekleyecek.

Tech Data Dijital Dönüşüm Beklentisini Artırıyor Yatırımın Detayları

“Tech Data’nın Apollo Investment tarafından satın alınmasının önemli bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Tech Data İcra Kurulu Başkanı Rich Hume; “Apollo Investment’ın kaynak taahhüdümüze yönelik yıllardır sunduğu destekler, uzun vadeli değer yaratmaya dair kolektif odağımızın da bir göstergesi niteliğinde.  Tech Data’yı sektörümüzde operasyonel ve kültürel mükemmelliyetin yeni bir standardını tanımlayan şirket olarak dönüştürme stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz. Apollo’nun, kanal iş ortaklarımızın dünyanın gelişmek ve ilerlemek için ihtiyaç duyduğu teknoloji ürünlerini ve çözümlerini pazara getirmelerine daha iyi olanak tanımamıza yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

Tech Data’nın dijital dönüşüm girişimleri, şirketin kanal ortaklarının hızla gelişip evrilen ihtiyaçlarına daha çevik ve daha yanıt verebilir olmasını sağlayacak en yeni otomasyonu, platformları ve analitik destekler sunmaya odaklanıyor. Program, Tech Data’nın kararlı büyüme planlarını desteklemek için tasarlanan hiper-ölçeklenebilir bir dijital iş platformunun ve bulut tabanlı dijital pazar platformlarının oluşturulmasını ve gelişen teknoloji pazarlarına ve tüketim modellerine hizmet verilmesini içeriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here