Ana sayfa Ürün İnceleme TCL 10L

TCL 10L

0

Akıllı telefon dünyasında mütevazı fiyatlı alternatiflere yönelik beklenti hiç olmadığı kadar yüksek. Son dönemin öne çıkan alternatifleri arasındaki TCL 10L, hem fiyatı hem de özellikleri ile şaşırtıcı derecede başarılı bir denklem vadediyor. Cihaz, düşük güç tüketimi için yapay zekadan 6 GB RAM’e, 16 MP ön kamerada 4 arka kameraya kadar eksiksiz detaylarla dolu. Sofistike renk seçenekleriyle de her zevke hitap etme konusunda iddialı.

İnceleme konuğumuz olan cihazın genel detaylarına yakından baktık. Uzun süreli kullanımla deneyimlediğimiz TCL 10L, birçok yönüyle beğenimizi kazandı. Detaylara geçiyoruz…

TCL 10L, en düşük bütçenin bile karşılayabileceği fiyat aralığında kaliteli özellikler ve tasarım sunuyor. 6GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 665 işlemcinin yanı sıra hızlı performans ve düşük güç tüketimi için yapay zeka platformuna sahip.

TCL 10L 6.53 inç FHD+ Dotch ekranı ve yüzde 91 ekran-gövde oranıyla sürükleyici bir deneyim sunuyor. NXTVISION’ın yanı sıra görüntüleme motorundan güç alan cihazın kullanıcıları, daha yüksek renk doğruluğu ve gerçek zamanlı görüntü iyileştirmeleriyle görselleri yeni bir seviyeye taşıyor.

Cihaz aynı zamanda 4 arka kamera ve 16MP özçekim kamerası barındırıyor. Kameraların tamamı, arka fonu tanımak ve fotoğrafı iyileştirmek için yapay zeka teknolojisinden güç alıyor ve en iyi fotoğrafı oluşturuyor. TCL 10L’de aynı zamanda Stop Motion video özelliği sayesinde düzenleme gerektirmeden eğlenceli ve yaratıcı video imkanı sunuyor.

TCL 10L, uygun maliyetine karşın arka tarafında göz alıcı parlaklık, holografik yüzey ve sunduğu üstün tutuş hissiyle şık 3D tasarımından ve konforundan ödün vermiyor. TCL 10L doğadan esinlenen Arktik Beyaz ve Mariana Mavisi renk seçenekleriyle 2020’nin ikinci çeyreğinden başlayarak Avrupa ve Birleşik Krallık’ta 249 Euro fiyat seçenekleriyle piyasada olacak.

TCL’in ekran uzmanlığından ve tamamen entegre ekosistemi sayesinde TCL 10L kullanımı kolay özellik ve kısayollar barındırıyor. Bu sayede kullanıcılar, akıllı telefonları üzerinden içerikleri sorunsuzca paylaşabiliyor ve özelleştirebiliyor. Cihazdaki bazı ilgimizi çeken ‘ekstra’ özellikler de şöyle sıralanıyor:

Dinamik TCL Kullanıcı Arayüzü: Herkes telefonunu farklı şekillerde kullanıyor. TCL Kullanıcı Arayüzü, özelleştirilebilir özelliklerle birleşerek kullanımı kolay bir deneyim sunuyor.

Gözü Yormayan Ekran: Kullanıcının göz sağlığını göz önünde bulunduran TCL, Uyumsal Ton, Okuma Modu ve Göz Konforu Modu’yla her türlü ışıkta en iyi okuma deneyimini sunan modlarla kullanıcının göz sağlığını destekliyor.

Google Assistant Tuşu: Google Assistant’ı çalıştırmak için hızlı erişim tuşu bulunuyor.

Süper Bluetooth: Ses yayının sınırı, aynı anda dört Bluetooth hoparlörün veya kulaklığın bağlanmasıyla zorlanıyor. Bu sayede müzikler arkadaşlarla paylaşılabiliyor ve sessiz bir disko partisi gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak akıllı telefonun tasarımı tam anlamıyla Premium hissiyatı uyandırmamakla birlikte keyifli. Ön yüzde kenarlarda ince bir çerçeve mevcut. Yanlar oldukça ince. Arka yüzde yatay şekilde sıralandırılmış kamera sistemi, çoğu dikey sistemlere göre farklı hissiyatlar uyandırmakla birlikte ilginç görünüyor. Arkasında firma logosu ve bir de parmak izi okuyucusu mevcut.

Artılar:

Fiyat

Şarj verimliliği

Kamera sistemi

Performans


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here