Ana sayfa Haber Swatch, Ticari Marka İhlalleri Nedeniyle Samsung’a Karşı Şikayette Bulundu

Swatch, Ticari Marka İhlalleri Nedeniyle Samsung’a Karşı Şikayette Bulundu

0

Gelen bir habere göre; Longines, Omega, Swatch, Rado ve Tissot gibi ünlü markalara sahip olan ünlü İsviçreli saatçi Swatch Group, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde Samsung Electronics ve Samsung Electronics America’ya şikayette bulundu.

Şikayet nedeni ise ticari marka ihlalleri. Swatch; Gear Sport , Gear S3 Classic ve Frontier akıllı kol saatleri için indirilebilen saat yüzlerinin, ticari markalarıyla aynı veya neredeyse aynı işaretleri taşıdığını iddia ediyor.

Swatch, Tazminat İsteğinde Bulundu

İsviçreli şirket yargıda ve 100 milyon dolardan fazla tazminat talep ediyor. Şirket, ihlal ettiği iddia edilen ticari markaların tescilli olması nedeniyle ABD’de yasal işlemleri başlattığını söyledi.

Şirket, ihlal ettiği iddia edilen ticari markaların tescilli olması nedeniyle ABD’de yasal işlemleri başlattığını söyledi. Samsung smartwatch kullanıcıları, Galaxy Store’dan binlerce saat yüzü indirebilirler.

Bunların çoğu, üçüncü taraf geliştiriciler tarafından tasarlanmış ve satılmıştır. Çekişmeli yüzlerin Samsung tarafından tasarlandığı ve yayınlanıp yayınlanmadığı hemen belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here