Ana sayfa Haber Steam, tartışmalı Super Seducer 3 oyununu kaldırdı

Steam, tartışmalı Super Seducer 3 oyununu kaldırdı

Steam, oldukça tartışmalı 'Pick-Up Artist' eğitim / macera video oyunu serisinin en son oyunu olan Super Seducer 3'ü kaldırdı.

0

Steam, Super Seducer 3 oyununu platformdan kaldırdı. İster hak sorunları, ister münhasırlık değişiklikleri veya hatta sadece kalite nedeniyle olsun, Valve’ın bir oyunu Steam’den kaldırmaya karar vermesinin birçok nedeni vardır. Ancak Valve’ın, nedeni ne olursa olsun, nispeten yüksek beklenen bir oyunu çekmesi nadirdir. Yine de oyunun yaratıcısı Rich La Ruina’ya göre Super Seducer 3’e yapılmış gibi görünüyor. Ve Valve bu tür konularla ilgili ayrıntıları kamuya açık olarak paylaşmazken, La Ruina bu bilgiyi kendisi paylaştı.

Microsoft Xbox kullanıcıları için Bitcoin ödeme seçeneği getiriyor

STEAM SUPER SEDUCER 3 İÇİN BAŞKA İNCELEME YAPMAYACAK

Twitter’a gönderilen bir mesajda La Ruina, Steam’in Super Seducer 3’ü başvurmadan çekmesinin gerekçesini paylaştı. Bir Steam temsilcisinden gelen mesaj, “Steam, gerçek kişilerin cinsel içerikli resimlerini göndermez” diyor, ardından Super Seducer 3’ün birden fazla incelemesi olduğunu ve bu nedenle kararın nihai olduğunu söyleyerek devam ediyor. La Ruina, oyuna bir “kasap bıçağı” almaya istekli olduklarını söyleyerek cevap verdi, ancak Steam, başka bir inceleme olmayacağını söyleyerek tekrar yanıt verdi.

La Ruina, bu durumdan anlaşılır bir şekilde hüsrana uğramıştır. Twitter’da Valve’ın oyunun gözden geçirilmesi için son fırsat olacağını netleştirmediğini ve oyunun 61.700 Steam istek listesini Super Seducer 3’ün kaldırılmasında neden hayal kırıklığına uğradığının bir parçası olarak öne sürdüğünü söyledi. Bununla birlikte, Valve’ın Super Seducer 3’ün gerçek insanların cinsel içerikli görüntülerine sahip olduğu iddiasını çürütmüyor. Sadece bunun son şansı olduğunu bilseydi daha fazla düzenleyeceğini söylüyor.

Valve’ın kararında rol oynayabilecek şeylerden biri, birden fazla incelemeye rağmen, Super Seducer 3’ün aslında zamanla daha açık bir şekilde büyüdüğü görülüyor. La Ruina, Twitter’da, bir avukatla neyin yasal olacağına dair yaptıkları tartışma sonucunda oyunun en son sürümünün “çok daha az sansürlendiğini” açıkladı. Ayrıca oyunda “sansürsüz geri bildirim klipleri” olduğunu kabul ediyorlar ve bu da oyunun cinsel içerikli içeriğinin çok farkında olduklarını ima ediyorlar.

OYUNLAR TACİZ VE KADINA ŞİDDET GİBİ DAVRANIŞLARI TEVŞİK ETTİĞİ İÇİN ELEŞTİRİLDİ

Super Seducer serisi ve La Ruina’nın kendisi geçmişte çok eleştirildi. La Ruina kendini bir flört koçu olarak tanımlıyor. Pick-Up Artist anlamına gelen PUA Training adlı bir şirketi yönetiyor. Oyunlar, taciz benzeri davranışları ve kadınlara karşı kadın düşmanı tutumları teşvik ettiği için eleştirildi.

Tartışmalara rağmen, Super Seducer serisi bu noktaya kadar Steam’de başarılı olduğunu kanıtladı. Aynı zamanda belirli Twitch çevrelerinde sıkça oynanan bir oyundur. Super Seducer 3’ün Steam’den kaldırılması büyük bir tartışma yaratacak gibi görünüyor, ancak Valve bunu büyük olasılıkla anlıyor ve hala bu noktada doğru karar olduğuna inanıyor.

Super Seducer 3, PC için geliştirme aşamasındadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here