Ana sayfa Blog STEAM NEDİR? NASIL KULLANILIR?

STEAM NEDİR? NASIL KULLANILIR?

0
steam nedir ne işe yarar

Tasarımı Valve şirketi tarafından yapılan Steam nedir ve nasıl kullanılır? Sizler için adım adım anlattık…

Çok oyunculu dijital dağıtım ve iletişim platformu olan Steam’da, dijital olarak oyunları inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Burada çoklu ortam oluşturabilir, çevrim içi olarak arkadaşlarınız ile birlikte oyununuzu oynayabilirsiniz.

Ücretsiz bir şekilde üye olabileceğiniz Steam, aynı zamanda masaüstü uygulama desteği de sunuyor. Böylelikle kullanımı da rahat oluyor. Hızlı erişim ve vitrin bildirim özellikleri sayesinde oyuncular arasında kesintisiz iletişim sağlanıyor; birçok oyun ve eklenti paketinin satışı da yine Steam üzerinden yapılıyor. PC oyunlarının müdavimleri geçmişte korsan yazılımlara daha yakındı. Yalnızda mağazalarda kutuda satılan oyunların, usülüne uygun şekilde satın alınıp yaygınlaşması epey zaman aldı. İşte bu platform, tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldıradak dijital ortamda oyun satışı sunan ilk oyun platformu oldu.

steam hesabı nasıl açılır

STEAM ÜYELİK KOŞULLARI

Eğer üye olmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken, ana ekranda yer alan ”Steam’e Katılın” komutuna tıklamak. Devamında karşınıza çıkan kayıt formunu doldurun. Mail yoluyla kaydınızı onayladıktan sonra artık üye olmuş oluyorsunuz. Gayet basit ve ücretsiz bir şekilde Steam’a kısa sürede üye olmak mümkün!

Steam’e masaüstü platformundan üye olmak istiyorsanız, öncelikle uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. Kayıt ve kurulum işlemlerini benzer uygulama kayıtlarında olduğu gibi ”İleri” komutu ile hızlandırabilirsiniz. Burada önemli olan, internet hızınızı mevcut hızınıza en yakın olarak seçmek ve dil seçeneğini Türkçe’ye ayarlamak…

İstediğiniz oyuna hızlı bir şekilde erişim imkanı sağlayan Steam, aynı zamanda özel günler için kullanıcılarına indirim olanakları da sunuyor. Ayrıca uygulamayı iOS ve Android işletim sistemlerinde bulup indirebilirsiniz…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here