Ana sayfa Haber Spotify, yeni abonelik sistemi Hifi duyuruldu

Spotify, yeni abonelik sistemi Hifi duyuruldu

Spotify HiFi, bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunulacak kayıpsız bir akış katmanıdır. Sıra sende Apple Music...

0

Spotify hifi oluyor. Pekala, “HiFi.” Tidal ve Amazon Music gibi rakiplerden daha uzun sürdü. Ancak bugün, önde gelen abonelik müzik hizmeti, dinleyicilerin dijital müzik kitaplıklarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak yeni bir kayıpsız akış katmanını duyurdu. Haberler, şirketin Spotify “Stream On” sanal etkinliğinde geldi.

Apple AirPods 3 tasarımı sızdırıldı

Spotify HiFi bu yılın ilerleyen günlerinde satışa sunulacak ve “cihazınıza ve Spotify Connect özellikli hoparlörlere CD kalitesinde, kayıpsız ses formatında müzik sunacak, bu da hayranların en sevdikleri parçaların keyfini çıkarırken daha fazla derinlik ve netlik deneyimleyebilecekleri anlamına geliyor.”

Spotify, geçmişte daha yüksek kaliteli akışla ilgili küçük testler yapmıştı, ancak şimdi özelliği daha geniş bir şekilde piyasaya sürecek – yalnızca “belirli pazarlarda” mevcut olacağı uyarısı ile. Fiyatlar henüz açıklanmadı. Görünüşe göre yüksek kaliteli akış, müşterilerinden gelen en büyük talepler arasında yer alıyor; Spotify bugün olduğu haliyle 320 kbps seste zirvede.

İŞTE SPOTIFY HIFI ABONELİĞİNİN FİYATI

Amazon, Amazon Music HD’yi 2019’da piyasaya sürdü. Kayıpsız planın maliyeti, standart Amazon Music Unlimited hizmetinden daha üstün olan aylık 14.99 dolar (veya Prime müşterileri için 12.99 dolar). En başından beri yüksek çözünürlüklü sesi destekleyen Tidal, “Hi-Fi” planı için aylık 19.99 dolar ‘dan biraz daha yüksek fiyatlandırıldı. Tidal, yüksek çözünürlüklü 96 kHz / 24 bit sesi bile aşabilen “Tidal Masters” adını verdiği şeyi sunuyor. Qobuz gibi daha küçük hizmetler de kayıpsız akışla ses tutkunlarına hitap etmeye çalıştı.

Öte yandan Apple Music, Apple’ın çok yüksek kaliteli AirPods Max kulaklıklarını satmasına rağmen, hala herhangi bir kayıpsız akış katmanından yoksun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here