Ana sayfa Haber SpaceX Yeni İlkler Peşinde: Şirket Çok Hırslı

SpaceX Yeni İlkler Peşinde: Şirket Çok Hırslı

0

Dünyanın en büyük uzay şirketi olarak bilinen SpaceX yenilikler peşinde koşmaya devam ediyor. Astronotları yeryüzünden uzaya taşıma planları büyük ses getirmişti ve muhtemelen firma bununla yetinmeyecek.

SpaceX şirketinin ne yapmak istediğini anlamak için öncelikli olarak mevcut uzay firmaları hakkında en azından genel bir bilgiye sahip olmak gerekiyor. Kısa bir süre önce uzay teknolojileri ve uzay yolculuğu Sadece büyük devletlerin yapabildiği konumdayken, şimdilerde özel şirketler uzaya çıkabiliyor.

SpaceX hırslı devam ediyor

Elon Musk’ın CEO görevini yürüttüğü SpaceX şirketi, emekleme döneminden itibaren Mars projesini hayata geçirmeye çalıştı. İnsanların burada koloniler halinde yaşayabileceğini düşünen SpaceX firması, amacını gerçekleştirmeye hiç olmadığı kadar yakın.

Starlink gibi internet projelerinin de mimarı olan SpaceX, her geçen gün biraz daha güçleniyor. Firmanın şimdilik çok büyük başarı yakalayan projelerini ise; Starlink, Falcon 9, Crew Dragon ve Starship olarak sıralamak mümkün. Firmanın kısa süreli hedefi ise uzaya insan taşıyan ilk özel şirket olmaktı.

Her ne kadar uzay çalışmalarında devrim niteliğinde çalışmalar yürütülse bile, bunun SpaceX için yeterli olduğu söylenemez. firma her geçen gün yeni projelerle kendisini beslemek istiyor. Sizce SpaceX yeni ilkler başarabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here