Ana sayfa Donanım SpaceX Starlink Uyduları Fırlatılmaya Devam Ediyor

SpaceX Starlink Uyduları Fırlatılmaya Devam Ediyor

0
SpaceX Starlink uyduları

Dünyanın en büyük projeleri arasında gösterilen SpaceX Starlink uyduları, üst üste fırlatılmaya devam ediyor. Bu defa yine önemli bir fırlatma gerçekleşti.

ABD Florida Cape Canaveral Hava Kuvvetleri Üssü, birçok uydunun fırlatma üssü olarak kendisine yer bulmayı başarıyor. Özellikle de SpaceX şirketinin favori bölgelerinden bir tanesi olduğu söylenebilir. SpaceX şirketi şimdilerde uzaya daha çok Starlink uydularını göndermeye çalışıyor. Yeni uydu projeleri, internet ağırlıklı hizmet vermek için hazır olacak.

SpaceX Starlink uyduları hizmet vermeye

Falcon 9 birinci seviye itici ile birlikte uzaya fırlatıldı ve böylece Starlink uydu sayısı 900’e ulaşmış oldu. Bu sayı gerçekten de oldukça iyi. Özellikle de pandemi nedeniyle işler bu kadar aksamışken olumlu bir gelişme olarak görülebilir.

SpaceX Starlink uyduları

Texas’taki Extor County Bağımsız Okul Bölgesi, ilk partner bölgelerden bir tanesi olacak. Buradaki herkes internete Starlink üzerinden bağlanabilecek. Bu sayede hem uzaydan internet fikri denenmiş olacak hem de öğrenciler bu projeden faydalanacak.

Henüz uzaydan internet projesi hakkında hiçbir detay yok. Ancak bazıları projeden pek umutlu değil. Kimileri de projenin son derece işlevsel olabileceğini söylüyor. Bu nedenle uzun bir süre daha dünyaya yayılması beklenebilir. Muhtemelen 2 yıl içerisinde projenin nereye doğru evrileceği ortaya çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here