Ana sayfa Haber Sony’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı: WF-1000XM4

Sony’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı: WF-1000XM4

Tamamen kablosuz kulaklık artık daha iyi bir dinleme deneyimi için Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses’i de destekliyor

0

Sony, büyük beğeni toplayan 1000X serisinin tamamen kablosuz modeli WF-1000XM4’ü piyasaya sunacağını açıkladı. Gürültü engelleme özelliği WF-1000XM4’te güncellendi.

Sony tarafından özel olarak geliştirilen Entegre İşlemci V1, Sony’nin çok beğenilen QN1e çipinin gürültü engelleme performansını daha da yukarı taşıyor. Geliştirilmiş gürültü engelleme performansı ve Bluetooth® “Çipte Sistem” teknolojisi, firmanın iddiasına göre sektörün en yüksek gürültü engelleme seviyesini sunuyor, üstelik yerini aldığı bir önceki teknolojiye kıyasla daha az güç kullanıyor. Kulaklık yüzeyinde bulunan, her bir kulak için biri ileri diğeri geri beslemeli iki gürültü algılama özellikli mikrofon sayesinde ortam sesi algılanır ve analiz edilir, böylece en üst seviyede doğrulukla gürültü engelleme sağlanır.

Sony Kablosuz Kulaklığı WF-1000XM4’te Gürültü Engelleme

Yeni tasarlanan mıknatıs hacmi %20 artırılmış 6mm sürücü birimi, WF-1000XM4’ün gürültü engelleme yeteneğini artırmaya katkıda bulunur. Mıknatıs hacmindeki artış ve yüksek uyumluluk diyaframı düşük frekanslarda daha iyi performans sağlar ve düşük frekans aralığında yüksek hassasiyetli bir engelleme sinyali üreterek gürültü engellemeyi geliştirir.

Ergonomi

Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları sayesinde WF-1000XM4 kulağa daha iyi oturur. Yeni kulaklık başlığı uçları, kulaklık başlığı ucu ile kulak kanalı arasındaki yüzey temas alanını mümkün olduğunca artıran yumuşak ve elastik benzersiz bir poliüretan köpük malzemeden üretilmiştir. Sesi yalıtmak ve gürültüyü azaltmak üzere boşlukları ortadan kaldırır ve kulaklığın kulak kanalına daha stabil bir şekilde oturmasını sağlayarak takılmasını da kolaylaştırır.

İddialı Ses Kalitesi: Sony WF-1000XM4’ün Ses Performansı

WF-1000XM4, Sony’nin sektör tarafından benimsenen ses kodlama teknolojisi LDAC sayesinde artık Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses(High-Resolution Audio Wireless) desteği sunuyor. Alışıldık Bluetooth sesinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten (maksimum 990 Kb/sn aktarım oranı) LDAC, özel kablolu bağlantıya olabildiğince yakın, olağanüstü kalitede Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriklerinin keyfini çıkarmanızı sağlar. Özel olarak tasarlanan 6 mm sürücüler sayesinde, küçük boyutuna rağmen dinamik ses üretir, yüksek uyumluluk sunan diyafram ise zengin bir bas aralığı ortaya koyar. Entegre İşlemci V1, ses kalitesini yükseltmenin yanı sıra bozulmayı azaltır, LDAC codec işlemeyi ve DSEE Extreme’i mümkün kılar.


Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokal veya parça arası gibi her şarkıya özgü unsurları dinamik olarak tanır, ayrıca daha zengin ve eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi restore eder.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here